روزنامه پرشمارگان القبس کویت با اشاره به تحولات اخیر در سطح منطقه و اهمیت جمهوری اسلامی ایران٬ خواستار توسعه توسعه مناسبات شورای همکاری خلیج فارس با تهران شد.

به گزارش مرورنیوز، القبس کویت در مطلبی با اشاره به اهمیت همکاری و گفت و گو در جهت تحقق منافع منطقه ای نوشت که شورای همکاری خلیج فارس باید مناسبات با تهران را توسعه دهد و به فکر نزدیک کردن سطح روابط با تهران باشد چرا که طرف ایرانی هیچ گونه سابقه ای (منفی)در روابط خود علیه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نداشته و اقدامی را علیه این کشورها انجام نداده است.

این نشریه با اشاره به اینکه اشتراکات دینی و توسعه روابط با شورای همکاری خلیج فارس برای دولت ایران نیز همواره از اهمیت برخوردار بوده است ٬افزود : تهران از گسترش روابط با همسایگان جنوبی خود استقبال می کند و نسبت به آنها دید منفی ندارد لذا باید از این فرصت ها در جهت ارتقای سطح همکاری ها استفاده کرد .

القبس خاطرنشان کرد: اینکه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از تعامل مشترک و گفت و گوهای ایران و آمریکا و توافق هسته ای وین نگرانی داشته باشند٬ سیاست صحیحی نیست چرا که اینگونه دیدگاهها در جهت تحقق منافع صهیونیزم بین الملل است.

القبس همچنین با اشاره به فضای سیاسی حکمفرما بر منطقه نوشت: اعضای شورای همکاری خلیج فارس باید حساب خود را از رژیم صهیونیستی جدا کنند و نباید به ایران به دید یک دشمن بنگردند تا شرایط برای یک تعامل مثبت فراهم شود.

این نشریه کویتی می افزاید: آنچه در طی دو سال اخیر و رخدادهای منطقه ای به وقوع پیوست نشان داد که آمریکا نیز به موقعیت مهم و نفوذ ایران در سطح منطقه اذعان و تاکید داشته است، لذا کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس نیز باید بر همین مبنا برای گسترش روابط با ایران پیشقدم شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز