هزاران نفر از مردم استرالیا روز شنبه در محکومیت سیاست ضد مهاجرتی راست گرایان افراطی و برای حمایت از مهاجران خارجی که باعث تنوع فرهنگی در این کشور شده است، دست به راهپیمایی آرام زدند.

به گزارش مرورنیوز، برگزاری این راهپیمایی در بیش از 25 شهر استرالیا برای افزایش وحدت بین مردم این کشور و نژادها و اقوام و حمایت از پناهجویانی است که دولت استرالیا نیز آنها را بر نمی تابد.

'محمد الخفاجی' برنامه ریز و مدیر اجرایی این راهپیمایی به نوشته تارنمای 'ای.بی.سی'، گفت که این راهپیمایی برای نخستین بار در استرالیا برگزار شده است.

وی گفت که بیش از 20 هزار نفر از جمله سیاستمداران برجسته، در 25 شهر بزرگ و کوچک در سراسر کشور در این راهپیمایی حضور داشتند.

وی گفت این راهپیمایی در زمانی که مهاجران فکر می کنند با سیاست های جنبش های افراطی راست گرا به حاشیه رانده شده اند، بسیار مهم است.

'پائولین هانسون' رهبر حزب سیاسی 'یک ملت' که فردی ضد مهاجران آسیایی و ضد اسلامی است چندی پیش ادعا کرد این کشور با مهاجرت مسلمانان در معرض خطر غرق شدن است.

وی مدعی است 'مهاجرت بی رویه و تهاجم چند فرهنگی باعث افزایش جرایم و کاهش انسجام اجتماعی می شود. اکنون بسیاری از استرالیایی ها از راه رفتن شبانه به تنهایی در محله های خود هراس دارند'.

دولت استرالیا نیز چند سالی است تحت سیاست های سختگیرانه، پناهجویانی را که در تلاش برای رسیدن به این کشور با قایق هستند بازداشت و به بازداشتگاه های خود در 'مانوس' پاپوا گینه نو و یا کشور نائورو منتقل می کند.

سازمان عفو بین الملل هفته گذشته اعلام کرد شرایط در بازداشتگاه نائورو که در آن حدود 400 پناهجوی استرالیا بسر می برند شبیه شکنجه است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز