سرویس بین الملل - با وجود مخالفت سنای آمریکا با وتوی رئیس جمهور این کشور در تصویب لایحه پرداخت غرامت از سوی عربستان به خانواده قربانیان حادثه 11 سپتامبر، همسر افسر قربانی خواستار محکوم کردن ریاض شد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از بلومبرگ، « استفان راس دی سیمونی » همسر « پاتریک دان » افسر قربانی حادثه 11 سپتامبر با ارسال شکایتی اعلام کرد که عربستان از گروه تروریستی القاعده و اسامه بن لادن حمایت می کرده است و باید غرامت این حادثه را به خانواده قربانیان بپردازد.
دی سیمونی درشکایت خود عربستان را متهم به قتل غیرعمد همسر و وارد کردن آسیب های روانی به خانواده اش کرد و ازعربستان مطالبه خسارت کرده است. 
سنای آمریکا چهارشنبه گذشته با اکثریت قاطع، رای به تصویب این سنا و ابطال وتوی باراک اوباما رییس جمهور این کشور درباره مصوبه کنگره داد.
گزارش تحقیقات امریکا درباره حوادث 11 سپتامبر درسال 2004 اعلام کرده بود که هیچ مدرک و دلیلی مبنی بر حمایت دولت یا مسوولان عربستانی از القاعده دردست نیست ولی اخیرا با خارج شدن این سند از حالت محرمانه مشخص شد در بخشی ازاین گزارش عنوان شده ممکن است عاملان حملات 11سپتامبر از برخی مسوولان عربستانی کمک های مالی دریافت کرده باشند. 

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز