سرویس بین الملل - نیروهای ارتش و مردمی عراق خود را برای عملیات گسترده با هدف آزادی موصل مقر گروه تروریستی داعش آماده می کنند و نیروهای نظامی و مسلح در 50 کیلومتری شهر مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی نوشت: نیروهای ارتش عراق در 50 کیلومتری اطراف شهر موصل مقر داعش مستقر هستند ولی نیروهای پیشمرگ در 15 کیلومتری از شهر استقرار دارند.
به نوشته این روزنامه، شماری از روستاهای اطراف موصل همچنان در اشغال گروه تروریستی داعش است.
لوفیگارو افزود: نیروهای ارتش عراق ظرف روزهای آینده دایره محاصره شهر را تنگ تر می کنند تا بتوانند راه  های آذوقه رسانی و لجستیکی آنان را به طور کامل قطع کنند.

روزنامه فرانسوی در بخش دیگری گزارش داد: نیروهای مسلح کرد در بخش شمالی و همچنین شرق موصل مستقر هستند و نیروهای ارتش  عراق در مناطق جنوبی استقرار دارند.
در همین حال خبرگزاری فرانسه به نقل از «ژان - ایو لودریان» وزیر دفاع این کشور اعلام کرد که عملیات آزاد سازی موصل به رهبری دولت عراق به زودی آغاز خواهد شد.
لودریان این مطلب را پس از آن بیان کرد که جنگنده های این کشور از ناو هواپیما بر شارل دو گل به منظور هدف قرار دادن شبه نظامیان داعش به پرواز در آمدند. 

لودریان در یک کشتی سازی نیروی دریایی فرانسه در شمال غربی این کشور به خبرنگاران گفت :' نبرد موصل هنوز آغاز نشده است. عملیات امروز گسترش دامنه حمایت ما از ائتلاف است. حمله اصلی به زودی انجام خواهد شد '

ناو هواپیمابر شارل دو گل که طی هفته جاری وارد شرق مدیترانه شد از 1900 پرسنل برخوردار است و همراه یک زیر دریایی و چند ناو محافظ و کشتی های سوخت گیری و همچنین جت های جنگنده و هواپیماهای شناسایی قرار دارد. 
وزیر دفاع فرانسه گفت: هشت فروند هواپیمای جنگنده برای انجام ماموریتی بر فراز عراق پیشتر طی روز جمعه به پرواز در آمدند. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز