تعطیلی رادیو و تلویزیون ترکیه، انتقاد از محمود عباس برای حضور در مراسم پرز، مرگ ده ها کودک در حلب، تعلیق واگذاری جزایر مصری، هشدار به آمریکا درباره تاد، پرداخت غرامت اسرائیل به ترکیه، حملات تروریستی مرگبار به حلب، تاسیس پایگاه جاسوسی آمریکا در نیجر و خشم اردنی ها از قرارداد گازی با اسرائیل از مهمترین رویدادهای جهان در 12 ساعت گذشته می باشد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری مرور دولت ترکیه دستور تعطیلی 20 شبکه رادیویی و تلویزیونی این کشور را به اتهام ترویج افکار و عقاید تروریستی صادر کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به دلیل شرکت در مراسم خاکسپاری شیمون پرز مورد انتقاد شدید قرار داد.

سازمان بهداشت جهانی از کشته شدن بیش از 330 تن از شهروندان سوری در شهر حلب در هفته های اخیر خبر داد که بیش از 100 تن آنها کودک می باشند.

دادگاه مصر حکم توافق ترسیم مرزهای مشترک مصر و عربستان و واگذاری دو جزیره مصری تیران و صنافیر به عربستان را به حالت تعلیق درآورد.

سازمان ملل درباره وضعیت 11هزار آواره در شهر «یئی» سودان جنوبی هشدار داد و اعلام کرد که پناهجویان با مشکل جدی کمبود مواد غذایی و دارو روبرو هستند.

وزارت دفاع چین درباره استقرار سامانه موشکی تاد در کره جنوبی به آمریکا هشدار داد و اعلام کرد در صورت استقرار این سامانه اقدامات مقتضی جهت حفظ توازن در منطقه را اعمال خواهد کرد.

صدها عراقی با تظاهرات گسترده در بغداد به فساد اداری و بیکاری در این کشور اعتراض کردند و خواستار اجرای اصلاحات در سازمان های دولتی و مبارزه با فساد شدند.

اسرائیل پس از 6 سال پس از حمله به کشتی حامل کمک های بشر دوستانه ترکیه موسوم به مرمره و قتل 10 تن از فعالان حقوق بشر ترک 20 میلیون دلار غرامت به خانواده قربانیان این حادثه پرداخت کرد.

در تازه ترین حملات تروریست های تکفیری به مناطق مختلف شهر حلب 14 غیر نظامی از جمله یک کودک کشته و بیش از 40 شهروند سوری نیز زخمی شدند.

واشنگتن اعلام کرد که ارتش این کشور در حال تاسیس یک پایگاه اطلاعاتی-جاسوسی به ارزش 100 میلیون دلار در منطقه اغاذیر واقع در مرکز نیجر است.

هزاران اردنی در تظاهراتی گسترده به اقدام دولت این کشور مبنی بر امضای قرارداد گازی چند میلیارد دلاری با اسرائیل اعتراض کردند و مراتب خشم خود را به نمایش گذاشتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز