پلیس فرانسه با ساکنان اردوگاهی که «جنگل» نامیده می‌شود و در نقطه‌ای بیرون از بندر کاله قرار دارد، درگیر شده و این مهاجران به طرف پلیس بطری پرتاب کرده‌اند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از بی‌بی‌سی، قرار است اردوگاه جنگل روز دوشنبه تعطیل شود.

پیش‌تر هزاران اعلامیه در این منطقه پخش شده بود که به ساکنان هشدار می‌داد پیش از آن که اردوگاه با بولدوزر خراب بشود، آن را ترک کنند.

در همین حال اولین گروه از کودکانی که بدون والدین‌شان در این اردوگاه بودند، به بریتانیا منتقل شده‌اند.

انتقال این کودکان تحت مقرراتی انجام شده است که اجازه می‌دهد کودکان در معرض آسیب یعنی دختران و پسرهای کمتر از ۱۳ سال به بریتانیا پناهنده شوند.

اولین گروه از این کودکان که منتقل می‌شوند، شامل ۳۹ پسر است که بستگانی در بریتانیا دارند.

ساکنان اردوگاه کاله حدود ۱۰ هزار نفر تخمین زده می‌شوند و قرار است اغلب آنها در اردوگاه‌های دیگری در سایر نقاط فرانسه اسکان داده شوند.

گزارش شده است که یک گروه ۵۰ نفره از مهاجران روز شنبه به سوی پلیس فرانسه سنگ پرتاب کرده‌اند و پلیس نیز با نارنجک دودزا و باتوم با آنها مقابله کرده است.

سازمان‌های خیریه اعلام کرده‌اند که برخی از این مهاجران به این دلیل اردوگاه کاله را ترک نمی‌کنند که مایل نیستند به سایر نقاط فرانسه منتقل شوند و می‌خواهند به بریتانیا بروند.

مقام‌های فرانسوی ۱۰ هزار اعلامیه در منطقه پخش کرده‌اند که به مردم اطلاع داده است از روز یکشنبه اتوبوس‌هایی برای انتقال آنها به سایر نقاط فرانسه فرستاده خواهند شد و آنها در این مراکز امکان خواهند یافت که درخواست پناهندگی کنند.

اردوگاه موسوم به جنگل در نزدیکی بندر کاله فرانسه قرار دارد و نزدیک به تونلی است که فرانسه را به بریتانیا وصل می‌کند.

تعداد ساکنان رسمی این اردوگاه هفت هزار نفر است اما گروه‌های خیریه تعداد آنها را نزدیک به ۱۰ هزار نفر می‌دانند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز