سرویس بین الملل - سخنگوی کاخ سفید از بی نتیجه بودن گفت وگوهای تلفنی دیروز جمعه وزیران امورخارجه آمریکا و روسیه در باره سوریه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از «سی ان ان»،  مارک تونر افزود: جان کری و سرگئی لاوروف وزیران امورخارجه روسیه و آمریکا دیروز جمعه در یک تماس تلفنی در باره سوریه و شهر حلب گفت و گو کردند که این مذاکرات بدون نتیجه پایان یافت.
این مقام آمریکا افزود: به این ترتیب همکاری دو کشور برای پایان دادن به بحران سوریه در آستانه شکست قرار دارد و نمی توان آتش بسی را برای حلب متصور بود.
از سوی دیگر سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه در گفت و گو با بنگاه سخن پراکنی انگلیس که در سالروز پاسخ روسیه به درخواست کمک های نظامی این کشور به سوریه صورت گرفته بود، اعلام کرد که دولت آمریکا همواره از جبهه النصره حمایت می کند و با این روش و رویکردی که آمریکا دارد ما دور باطل می زنیم و نمی توانیم با تروریست ها مقابله کنیم.
به گفته کارشناسان امور غرب آسیا، کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا و برخی دولت های وابسته منطقه از جمله عربستان از گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره که اینک خود را با نام جبهه فتح الشام معرفی کرده است حمایت می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز