رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی خصمانه علیه کشورمان مدعی شد که اگر ایران به توافق هسته‌ای پایبند نباشد با مشکلات بزرگ مواجه خواهد شد.

به گزارش مررور نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه شب در حاشیه یک سخنرانی در ایالت اوهایو بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 انتقاد کرد و گفت که اگر ایران به توافق هسته‌ای عمل نکند و به آن پایبند نباشد، عواقب آن را خواهد دید.

ترامپ بار دیگر برجام را یک توافق بد نامید و گفت: توافق با ایران، ممکن است بدترین توافقی باشد که من در تاریخ دیده‌ام. اگر ایران به این توافق پایبند نباشد و از انجام کارهایی که ملزم است، خودداری کند، یک مساله خیلی بزرگ برای ایرانی‌ها اتفاق خواهد افتاد. باور کنید.

وی در ادامه اظهارات خصمانه خود با انتقاد از دولت پیشین آمریکا، گفت: (جان) کری یک مذاکره کننده بد است. فکر می‌کنید وقتی توافق انجام شد، ایران از ما تشکر می‌کرد و می‌گفت باورمان نمی شود ۱.۷ میلیارد دلار به ما پول نقد داده‌اید. فکر می‌کردید، ایرانی‌ها می‌گویند خیلی ممنون. ما شما را خیلی دوست داریم. نه اینطور نبود. دیدیم که آنها به‌جای تشکر، خیلیجسورتر شدند. این خیلی طول نخواهد کشید.

بر اساس این گزارش، هشدار دونالد ترامپ در حالی است که هفته گذشته دولت آمریکا برای دومین بار، پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را به کنگره گزارش و آن را مورد تائید قرار داد. با این حال برخی رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که ترامپ مایل به تایید پایبندی ایران به توافق نبوده است.

همچنین نشریه فارین پالیسی در گزارشی مدعی شد که پرزیدنت ترامپ مصمم است در ۹۰ روز آینده عدم ‌پایبندی ایران به برجام را اعلام کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز