بعد از رد صلاحیت نواز شریف، حزب وی در یک اجلاس ویژه «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت را به عنوان نخست‌وزیر موقت معرفی کرد اما دادگاه به کمک سازمان حسابرسی پرونده مالی وی بالغ بر 220 میلیارد روپیه را بازگشایی کرده است.

به گزارش مرور نیوز در اسلام‌آباد، بعد از رد صلاحیت نواز شریف حزبش در یک اجلاس ویژه «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت را به عنوان نخست وزیر موقت معرفی کردند اما دادگاه به کمک سازمان حسابرسی پرونده مالی وی بالغ بر 220 میلیارد روپیه را بازگشایی کرده است.
به گزارش داون، شاهد خاقان عباسی متهم به خیانت در معاملات واردات گاز ال ان جی در سال 2015 است و «عابد سعید» معاون وزیر نفت، «عمران‌الحق» مسئول شرکت ملی گاز پاکستان «سدرن» و «مبین صولت» یکی دیگر از مقامات وزارت نفت در این فساد مالی با وی همکاری کرده‌اند.
به گزارش دادگاه پاکستان، شاهد خاقان عباسی از پست خود برای کسب منافع شخصی استفاده کرده و به عنوان مدیر شرکت هواپیمایی «ایر بلو» و سایر موارد پرونده‌های فساد مالی در سازمان حسابرسی و سازمان تحقیقات فدرال دارد بنابراین نمی‌تواند به عنوان نخست وزیر معرفی شود.
بعد از برگزاری اجلاس پارلمانی حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف، «شاهد خاقان عباسی» وزیر کنونی نفت به عنوان نخست‌وزیر موقت و شهباز شریف به عنوان نخست وزیر پاکستان معرفی شدند.
ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان اعلام کرد از یکشنبه 30 آگوست نامزدهای پست نخست‌وزیری می‌توانند مدارک خود را برای تصدی پست نخست وزیری به پارلمان ارائه دهند.
روز سه شنبه 1 آگوست اجلاس ویژه پارلمان پاکستان برای انتخاب نخست وزیر برگزار خواهد شد.
احزاب عضو اپوزیسیون سعی دارند نماینده‌ای برای انتخاب شدن به عنوان نخست وزیر به پارلمان معرفی نمایند این در حالی است که پیشنهاد عمران‌خان برای تصدی پست نخست وزیری شیخ رشید احمد رهبر حزب مسلم لیگ عوامی و سیاستمدار کهنه کار پاکستان است.
نواز شریف بعد از صدور رأی دادگاه مبنی بر رد صلاحیت استعفا کرد و قرار شد اعضای پارلمان نخست وزیر موقت و دائم پاکستان را انتخاب کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز