سرویس بین الملل- رئیس جمهور سابق افغانستان که این روزها از سوی محافل سیاسی و رسانه ای این کشور به دلیل موضع گیری های حمایت از طالبان مورد انتقاد قرار دارد، گفت: آمریکایی ها هر روز مرگ مرا می خواهند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی افغانستان، حامد کرزای که در مراسم پنجمین سالگرد مرگ برهان الدین ربانی سخنرانی می کرد، افزود: من پیرو و شاگرد استاد ربانی هستم و همانند وی که گفته بود حاضر است برای تعالی افغانستان شهید و یا بی حرمت شود، من نیز برای کشورم حاضرم بی حرمت و بی عزت شوم.
وی در پاسخ به مردمی که شعار مرگ بر کرزای می دادند، گفت: مشکلی نیست در افغانستان آزادی بیان داریم و شما می توانید حرفتان را به راحتی بیان کنید ولی بدانید که آمریکایی ها هم هر روز مرگ مرا می خواهند.
کرزای هفته گذشته اعلام کرده بود که طالبان نیز شهروند افغانستانی هستند و می توانند مناطقی را به اشغال خود داشته باشند.
رئیس جمهور سابق افغانستان به توافق صلح با حزب اسلامی اشاره کرد و گفت: همه ما دیروز به صلح حزب اسلامی خیر مقدم گفتیم اما به یاد دارید که پیش از این اگر حزب اسلامی را برادر خطاب می‌کردم، همگی شما مرا مورد حمله و انتقاد قرار می دادید. روزی خواهد رسید که شما با طالبان بر سر میز مذاکره می‌‌نشینید. آینده نگر باشید و کشور را به سمت صلح ببرید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز