کارشناس صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» گفت که بسیاری از مناطق در سوریه از آب آشامیدنی محروم هستند و از آب آشامیدنی به عنوان سلاح در سوریه استفاده می شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، کارشناس یونیسف طی اظهاراتی افزود: مردم سوریه در فصل تابستان بیش از سایر فصل ها از بحران ناشی از جنگ داخلی رنج می برند.

وی افزود: 70 درصد از شهروندان سوریه دسترسی به آب آشامیدنی سالم ندارند و 30 مورد عملیات قطع عمدی لوله های آب در سال 2016 رصد شده است که در بسیاری از موارد مردم مجبور می شوند به صورت دستی از آب چاه استفاده کنند.

این کارشناس سازمان ملل که اخیرا به منطقه غوطه شرقی در نزدیکی دمشق سفر کرده بود، گفت: بسیاری از مردم در مورد نیازهای خود گفتند.

وی ادامه داد: من معتقد بودم که آنها از قیمت مواد غذایی صحبت خواهند کرد، ولی به جای آن گفتند که برای ما کتاب های درسی بفرستید و این نشان می دهد که آینده فرزندانشان بیش از هر چیزی دیگر آنها را نگران کرده است.

کارشناس سازمان ملل اظهار داشت: بسیاری از کتاب های درسی به علت بمباران مدارس در دسترس نیست و بسیاری از کودکان به صورت خصوصی در منازل و چادرها آموزش می بینند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز