بانک مرکزی پاکستان با انتشار گزارشی اعلام کرد سرمایه‌گذاری خارجی در پاکستان پس از آغاز عملیات اجرایی کریدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان، ۱.۶ برابر افزایش داشته است.

به گزارش مرور نیوز، بانک مرکزی پاکستان با انتشار گزارشی اعلام کرد که سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور پس از آغاز به کار کریدور اقتصادی چین و پاکستان، 1.6 برابر افزایش داشته است.

در این گزارش آمده است: سیر صعودی سرمایه گذاری‌های خارجی در پاکستان از ابتدای سال جاری میلادی آغاز و ظرف 7 ماه 1.6 برابر رشد داشته است.

اجرای کریدور اقتصادی چین و پاکستان و افتتاح بخش نخست آن از بندر «گوادر» واقع در ایالت بلوچستان باعث شده است باعث شده تا سرمایهگذاران خارجی علاقمند به حضور در بازار 200 میلیون نفری پاکستان شوند.

بر این اساس حجم سرمایه‌گذاری‌های خارجی در پاکستان طی هفت ماه اخیر از 80میلیون دلار به 220میلیون دلار رسیده است.

کریدور مشترک اقتصادی چین و پاکستان که با نام «سی‌پیک» آغاز به کار کرده است، بستر بیش از 46 میلیارد دلار سرمایه می‌باشد و قرار است شاهراهی را ایجاد نماید که آسیای میانه به اقیانوس هند و آبهای آزاد جهانی متصل شود.

برخی کارشناسان بر این باورند چین با اجرای این پروژه در واقع قدرت اقتصادی خود را به حریف دیرینه اقتصادی‌اش یعنی هند نشان داده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز