سرویس بین الملل- 123 تن از عناصر تروریست بوکوحرام در عملیات نظامی مشترک چاد و نیجر به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری مرور به نقل از خبرگزاری رویترز در عملیات مشترک نظامی دو کشور چاد و نیجر در ماه های اخیر 123 تن از عناصر تروریست گروه بوکوحرام کشته شدند.

این عملیات نظامی مشترک پس از شبیخون عناصر تروریستی گروه بوکوحرام به مواضع ارتش نیجر و کشته شدن 30 نظامی این کشور آغاز شد.

در این حمله که در خرداد ماه گذشته انجام شد نیروهای بوکوحرام با حمله ای غافلگیرانه به مواضع ارتش نیجر 30 نظامی این کشور با کشتند.

به گفته مصطفی لدرو سخنگوی وزارت دفاع نیجر در این عملیات 14 نفر از نیروهای دو کشور نیز جان خود را از دست دادند و 39 نظامی دیگر نیز زخمی شدند.

وی همچنین از کشف و ضبط مقادیر زیادی سلاح و مهمات از گروه تروریستی بوکو حرام طی این عملیات خبر داد.

همچنین در عملیاتی مشابه که با همکاری ارتش نیجریه صورت پذیرفت، چهار منطقه راهبردی در مرز دو کشور از عناصر بوکوحرام پاکسازی شد.

بوکوحرام در عملیات چند ساله تروریستی خود تاکنون هزاران نفر را به خاک و خون کشیده و حدود 2 میلیون و 400 هزار نفر را آواره کرده است. این گروه تروریستی که حمله های خود را از سال 2009 در نیجریه آغاز کرد، قصد دارد خلافت خودخوانده ای در مناطق اطراف دریاچه چاد، شامل بخش هایی از خاک نیجریه، کامرون، نیجر و چاد ایجاد کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز