سرویس بین الملل- شمازی از احزاب سیاسی وگروه های مدنی با تجمع در مقابل نهادهای دولتی این کشور به جنگ افروزی های عربستان سعودی در منطقه اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری یورو نیوز، مردم تونس، احزاب سیاسی و گروه های مدنی این کشور با تجمع در مقابل نهادها و سازمان های دولتی این کشور در شهر تونس خواستار توقف فوری جنگ و پایان یافتن تجاوز عربستان به یمن شدند.

مردم تونس ضمن تاکید بر  غیرقانونی بودن تجاوز عربستان به یمن حملات وحشیانه متجاوزان سعودی علیه مردم بیگناه یمن را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان از جوامع بین المللی و سازمان های مربوط خواستند تا با اعمال فشار علیه عربستان زمینه را برای پایان تجاوز این کشور به یمن و خروج نظامیان و مزدوران سعودی از این کشور فراهم کنند.

معترضان تونسی بر حمایت کامل خود از مردم یمن و همچنین مردم مظلوم فلسطین در مقابل تجاوز گری های رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

بر اساس گزارش های منتشره، تظاهرات مردم تونس علیه اقدامات غیر انسانی و خلاف موازین بین المللی عربستان در حالی در مناطق گوناگون کشورهای خاورمیانه تشدید شده است که رژیم سعودی همواره در برابر نهادهای بین المللی پاسخگوی اقدامات ضدانسانی خود نبوده است.

عربستان سعودی از فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بیرحمانه حدود ده هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز