سرویس بین الملل- رأی گیری پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت سرنوشت ساز فلوریدا و دو ایالت دیگر این کشور شروع شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از رسانه های آمریکا، رأی گیری امروز سه شنبه به طور رسمی شروع خواهد شد اما رأی گیری در شماری از ایالت ها شروع شده و فلوریدا هم امکان شرکت زودهنگام در رأی گیری و ریختن آرا به صندوق ها را فراهم کرده است.

رأی گیری پیش از موعد در ایالت‌های کلورادو، فلوریدا و ویسکانسین طبق تقویم رسمی انتخابات، از روز دوشنبه (3 آبان ماه، 24 اکتبر) آغاز شده است.

بسیاری از رأی‌دهندگان آمریکایی در سال‌های اخیر ترجیح داده‌اند در رأی‌گیری پیش از موعد شرکت کنند، بر این اساس مطابق برخی پیش بینی ها گفته می شود که حدود 40 درصد از رأی‌دهندگان امسال در رأی‌گیری پیش از موعد شرکت خواهند کرد. 

در فلوریدا رای گیری چند هفته پیش شروع شده و بیش از یک میلیون نفر تاکنون در این ایالت رأی داده اند؛ ایالتی که به هیچ کدام از احزاب اصلی وفاداری خاصی نشان نمی دهد و هر بار محل رقابت شدید دو حزب دموکرات و جمهوری خواه است. به علاوه امتیاز بالای آن در کالج انتخاباتی بر اهمیت این ایالت افزوده است.

دونالد ترامپ این هفته به پنج نقطه در این ایالت سفر می کند و هیلاری کلینتون هم مشغول بازدیدهایی از مناطق متعدد این ایالت است.

براساس نظرسنجی تازه "سی بی اس/ یوگاو" کلینتون سه درصد از رقیب خود در فلوریدا پیش است.

براساس این نظرسنجی کلینتون ۴۶ درصد و ترامپ ۴۳ درصد از آرای این ایالت را کسب خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز