سرویس بین الملل- گروه تروریستی داعش که از سوی وهابیون سعودی حمایت می شود طی روزهای اخیر تلاش کرد با عملیات تروریستی در کرکوک آزاد شده، شکست های سنگین خود را در موصل جبران کند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، تروریست های داعش اوائل هفته جاری طی یک عملیات تروریستی به چند منطقه در کرکوک حمله کردند که بر اثر این عملیات روانی که با هدف بالابردن روحیه عناصر شکست خورده در مهلکه موصل برایشان ایجاد شده بود، صورت گرفت.
تروریست ها در این عملیات که به هلاکت رسیدند و یکی از تروریست ها فرار کرد که همچنان تحت تعقیب نیروهای دولتی عراق قرار دارد.

اما زندگی در این شهر شرایط عادی به خود گرفته است. زندگی طبیعی پس از گذشت چند روز از تلاش تروریست‌های داعش برای نفوذ و اجرای اقدام های خرابکارانه، به این شهر بازگشته است. مغازه ها باز شده و زندگی طبیعی در خیابان ها و محله های این شهر مشاهده می شود.

تلاش داعش برای ایجاد شکاف امنیتی به منظور ضربه زدن به روند آزادی موصل با همبستگی مردم با نیروهای امنیتی با شکست مواجه شد.  

علی حمادی معاون استاندار کرکوک در این باره می گوید: هوشیاری نیروهای امنیتی و همبستگی مردم با آنان در شهر کرکوک باعث شد زندگی طبیعی در مدت 24 ساعت به این شهر بازگشته و تمام ادارات دولتی فعالیت شان را به طور معمول داشته باشند.   

درگیری شدید در داخل و اطراف کرکوک نشانه وحدت ملی مردم بود و اهالی شهر در کنار نیروهای بسیج مردمی، امنیتی و پیشمرگ درسی فراموش ناشدنی به داعش دادند. 

یک شهروند عراقی اهل این شهر گفت که به مردم کرکوک به خاطر پیروزی بر داعشی های رذل تبریک می گوییم.

یکی دیگر از اهالی گفت که تا رسیدن نیروهای عراقی، مردم به مقابله با تروریست های داعش پرداختند.

پایداری نیروهای عراقی و مردم کرکوک در برابر تلاش داعش برای نفوذ به این شهر به کشته شدن 60 داعشی و دستگیری بیشتر از 25 تروریست انجامید و تعقیب بقیه آنان همچنان ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز