سرویس بین الملل- تحلیلگر نظامی صهیونیست ضمن اشاره به اینکه حماس به سرعت در حال حفر تونل های جدید در غزه است، هشدار داد که حمله مجدد ارتش به غزه برای این رژیم بسیار گران تمام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از الجزیره، "عمیر ربابورت" در مقاله ای که در روزنامه مکور ریشون، منتشر شد، تاکید کرد که شن و خاکی که در خیابان های نوار غزه روی همدیگر انباشته شده است، نشان می دهد که تغییراتی در این منطقه در حال رخ دادن است و هر اندازه ساخت و ساز روی زمین در باریکه غزه کند پیش برود، نتیجه طبیعی این خواهد بود که حفاری در زیر زمین با سرعت تندتر در جریان باشد به گونه ای که حماس در حال حفر تونل های جدید و ساخت پناهگاه و پایگاه های نظامی در زیر زمین است.

ربابورت که روابط نزدیکی با فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی دارد، تصریح کرد که حماس تونل هایی برای حمله و دفاع در مرکز شهر غزه و رفح حفر کرده است تا مبارزانش بتوانند در صورت ورود ارتش صهیونیستی به غزه عملیات هایی را علیه آنان صورت دهند و به راحتی بتوانند از خیابانی به خیابانی دیگر منتقل شده و نظامیان صهیونیست را غافلگیر کنند.

این تحلیلگر صهیونیست معتقد است که در صورت پایان آتش بس در غزه و تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی به حمله ای دیگر به باریکه غزه، هزاران مبارز فلسطینی که در تونل های حفر شده مخفی شده اند، ضرباتی سخت و کاری به ارتش وارد خواهند کرد و تمامی این مسائل شکست اسرائیل در جنگ آتی را رقم خواهد زد و ارتش در جنگ های آتی به خاطر این تونل ها ضربات سختی را متحمل شده و بسیاری از نیروهای آن کشته خواهند شد.

عمیر ربابورت همچنین اذعان کرد که عواقب و پیامدهای شکست در شیوه مقابله با تونل های حماس همچنان دامنگیر ارتش است، زیرا ارتش از ابتدا از حقیقت این تونل ها و خطرات آن از سال 2008 بی خبر بود و آنگونه که می بایست خود را برای مقابله با این خطر و تهدید بزرگ از سوی حماس آماده نکرده بود هرچند راه حل های تکنولوژی که رژیم صهیونیستی هر از گاهی برای مقابله با تونل های حماس می اندیشید نتیجه ای در پی نداشته و هرگز مشکل پیش روی ارتش را حل نکرد.

ربابورت اظهار داشت که جنگ اخیر در غزه بار یگر حرف و حدیث در مورد شست اسرائیل در برابر تونل های حماس را بر سر زبان ها انداخت و همین مساله موجب شده تا مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی در وضعیت سخت قرار گرفته و به شدت نگران انتشار گزارش ناظر دولت در رابطه با جنگ غزه و شیوه مقابله ارتش با تونل های حماس باشند.

وی افزود که به رغم اینکه این گزارش به زودی منتشر خواهد شد، از همین لحظه ده ها وکیل و حقوقدان بحث و بررسی این گزارش را آغاز  کرده اند تا به هر شیوه ای که شده جلوی تخریب وجهه مقامات سیاسی و نظامی صهیونیست که موکل آنان هستند را بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز