سرویس بین الملل- خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ) اعلام کرد: پرواز 'ایرکوریو' - ناوگان هوایی کره شمالی - اکنون فقط به چین و روسیه انجام می شود.

به گزارش مرور نیوز، آخرین پروازهای کره شمالی در ماه های اخیر به نقاط مختلف جهان تحت تاثیر تحریم های بین المللی قرار گرفته و شمار آنها به تدریج کاهش یافته است.

کره شمالی در سال میلادی جاری دو ازمایش اتمی انجام داد و از ابتدای سال میلادی جاری (2016) تاکنون تحت شدیدترین تحریم های دو دهه گذشته قرار داشته است.

در نتیجه تصویب قطعنامه 2270 شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی در سال میلادی جاری بسیاری از فعالیت های تجاری و اقتصادی کره شمالی محدود شده است.

این در شرایطی است که شورای امنیت پس از آزمایش قوی هسته ای کره شمالی در ماه گذشته میلادی به دنبال صدور یک قطعنامه دیگر است.

پس از شدت گرفتن تحریم ها ؛ از شمار پرواز هواپیماهای کره شمالی هم کاسته شد و در ماه اوت (شهریور) از فرود یک فروند هواپیمای این کشور که از طریق چین وارد کویت شده بود ، خودداری شد.

حالا خبرگزاری کره جنوبی گزارش کرده که ایرکوریو (خط هوایی کره شمالی) به جز چین و روسیه پروازی به کشورهای دیگر دنیا ندارد.

کره جنوبی، آمریکا و ژاپن سه کشوری هستند که بیشترین فشارها را علیه کره شمالی اعمال می کنند و خواستار تبعیت کشورهای دیگر از این تحریم ها شده اند.

'ایرکوریو' البته مدت هاست که فقط پروازهایی به پنج کشور جهان انجام می داد که حالا شمار آنها به دو کشور چین و روسیه کاهش یافته است.

آخرین پرواز این ناوگان به تایلند نیز از طریق شهر 'شن یانگ' در شمال شرق چین در ماه آوریل انجام شد و پس از ان دولت تایلند خواستار توقف این پرواز شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز