وزارت مهاجرت عراق اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات آزادسازی شهر 'موصل' از اشغال گروه تروریستی 'داعش'، تاکنون سه هزار و 300 غیر نظامی از این شهر و شهرک های اطراف آن خارج شده اند.

به گزارش مرور نیوز به نوشته روز چهارشنبه پایگاه خبری الیوم السابع، جاسم محمد وزیر مهاجرت عراق گفت که این نهاد سه هزار و 300 آواره شهرهای موصل، 'الشرقاط' و 'الحویجه' را پذیرش کرده و آنها را در اردوگاه های خازر، دیبکه، بعشیقه و عامریه در فلوجه اسکان داده است.
بر اساس گزارش منابع عراقی، دیروز (سه شنبه) در پی آزادسازی چند منطقه در شرق موصل، 500 خانواده عراقی از این مناطق خارج شده و به مناطق امن منتقل شده اند. 
نیروهای عراقی از آغاز عملیات آزادسازی موصل تا کنون 74 روستا، شهرک و منطقه را از دست تروریستهای داعش آزاد کرده و دست کم 772 تروریست را به هلاکت رسانده اند. 
انتظار می رود این عملیات که با وجود مشارکت حدود 30 هزار نیروی دولتی و مبارزان قبایل سنی و پیشمرگه های کرد از دوشنبه گذشته آغاز شده، هفته ها یا حتی ماه ها به طول بینجامد. گفته می شود چهار تا هشت هزار داعشی در موصل و اطراف آن مستقر شده اند.
عملیات آزاد سازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهر ماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار داده اند و نیروهای واکنش سریع عراق نیز به شش کیلومتری جنوب این شهر رسیده اند. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز