وزارت کشور ترکیه روز چهارشنبه با صدو بخشنامه ای، مدیران امنیتی 59 استان این کشور از جمله شهرهای دیاربکر، ازمیر، آدانا، آنتالیا را برکنار کرد.

به گزارش مرور نیوز، بخشنامه وزارت کشور ترکیه با انتشار در روزنامه رسمی ترکیه اجرایی شد و براساس این بخشنامه 34 تن از مدیران استانی به مرکز فراخوانده شدند، جای 24 تن از مدیران استانی تغییر و 37 نفر برای اولین بار به مدیریت امنیتی استان های مختلف ترکیه منصوب شدند.
تغییرات گسترده در دستگاه های دولتی به ویژه در دستگاه های امنیتی این کشور که از اواخر سال 2013 میلادی با شروع عملیات ارتشا و فساد در استانبول علیه دولتمردان این کشور به عنوان ضد حمله ای برای پاکسازی عناصر گروه گولن شروع شده، با کودتای نافرجام 25 تیرماه گذشته تشدید و با استعفای ناگهانی افکان آلا در اوایل شهریور ماه و روی کار آمدن سلیمان سویلو به وزارت کشور، ابعاد متفاوتی به خود گرفته است. 
این تغییرات، در دوره اخیر همسو با آنچه که تغییر استراتژی امنیتی ترکیه از سطح دفاعی به سطح تهاجمی تعریف شده، به ویژه در رهیافت مبارزه با پ.ک.ک و گروه های تروریستی، خود را نشان می دهد. 
به دنبال کودتای نافرجام 25 تیرماه گذشته در ترکیه نزدیک به 9 هزار تن از نیروی پلیس ترکیه تعلیق خدمت شده که در بین آنها 30 استاندار، 52 بازرس در وزارت کشور، 16 مشاور حقوقی، یک مدیر کل، دو رئیس دایره، سه رئیس شعبه، 92 معاون استاندار، 47 فرماندار، به چشم می خورد.
شمار افراد تعلیق خدمت شده در کل دستگاه های دولتی نیز پس از کودتا به 100 هزار نفر می رسد. 
در مقابل دولت برای جایگزین، راه جذب نیروهای جدید را نیز هموار کرده و 'سلیمان سویلو' اخیرا از تصمیم وزارت کشور برای استخدام حدود 20 هزار نیروی پلیس خبر داده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز