واشنگتن از روسیه خواست اطلاعات خود را درباره اقدام ائتلاف آمریکایی در بمباران یک مدرسه دخترانه در موصل که گزارش شده بیش از 60 نفر در این واقعه کشته شده اند، برای انجام تحقیقات ارائه کند.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی ائتلاف آمریکایی شریک در عملیات آزاد کردن موصل از سلطه داعش اعلام کرد که از روسیه می خواهیم اطلاعات خود را درباره حمله های هوایی اعلام شده به مراکز غیرنظامی در منطقه جنوبی این شهر ارائه کند.
خبرگزاری روسیا سگودنیا روز چهارشنبه به نقل از سخنگوی ائتلاف موسوم به «قاطعیت تزلزل ناپذیر» نوشت: با توجه به برنامه برخورد قاطع با موارد مطرح شده اگر طرف روسی اطلاعاتی در باره این حادثه ارائه کند از آن استفاده می کنیم.
وی همچنین اعلام کرد: در این زمینه اطلاعات دقیق لازم داریم تا نقش هواپیماهای ائتلاف در حمله به جنوب موصل روشن شود.
ژنرال سرگئی رودسکوی رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرده که 21 اکتبر( 30 شهریور) هواپیماهای ائتلاف آمریکایی یک مدرسه دخترانه در منطقه حاج یونس در جنوب موصل را بمباران کردند که بر اثر آن دهها نفر کشته شدند.
وی همچنین از عملیات گسترده بمباران مناطق مسکونی موصل در روزهای اول و دوم آبان ماه خبر داده که ویرانی های گسترده مراکز و تاسیسات شهری را در پی داشته است.
سخنگوی ائتلاف آمریکایی در حالی برنامه برخورد جدی با بمباران کنندگان مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان را مطرح می کند که در موارد مشابه پیش از این هیچ اقدامی انجام نگرفته است.
شامگاه جمعه گذشته هواپیماهای آمریکایی در منطقه داقوق در کرکوک عراق 15 زن شرکت کننده در یک مراسم تشییع جنازه را کشته و 50 زن دیگر را زخمی کردند.
27 شهریور نیز نظامیان سوری تحت محاصره داعش در پادگان دیرالزور و در حال جنگ با این گروه تروریستی زیر بمباران مداوم هواپیماهای ائتلاف آمریکایی قرار گرفتند که جان 100 نفر را گرفت. 
چندی پیش نیز کشتار دیگری در شهر کردنشین منبج سوریه رخ داد و هواپیماهای آمریکایی با بمباران این شهر دست کم 120 غیرنظامی را که بیشتر کودکان، زنان و سالمندان بودند کشتند و در حالیکه دمشق یادداشت اعتراضی به سازمان ملل برای این اقدام آشکار و غیرقابل انکار ارسال کرد، هیچ اقدامی صورت نگرفت و سکوت های رسانه ای و مقام های غربی هم مانند موارد قبلی ادامه یافت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز