ابراز امیدواری وزیر دفاع انگلیس برای آغاز عملیات آزادسازی رقه سوریه در آینده ای نزدیک؛‌ 50 اسرائیلی در کنار داعش در سوریه و اظهارات وزیر خارجه ترکیه مبنی بر ادامه عملیات در خاک سوریه؛ از خبرهای مهم 24 ساعت گذشته سوریه است.

به گزارش مرور نیوز،**مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس ابراز امیدواری کرد که عملیات آزادسازی رقه سوریه تا چند هفته آینده آغاز شود.
فالون که برای شرکت در نشست دو روزه وزیران دفاع ناتو به بلژیک سفر کرده است، در فرودگاه بروکسل گفت که امیدوار است عملیاتی مشابه عملیات آزاد سازی موصل (در عراق) تا چند هفته آینده در سوریه آغاز شود.
**روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد که حدود 50 شهروند رژیم صهیونیستی در سال های گذشته برای جنگیدن در کنار داعش به سوریه رفته اند که اکنون برخی از آنان به فلسطین اشغالی بازگشته اند.
** وزیر خارجه ترکیه بار دیگر مدعی بمباران مواضع شورشیان تحت حمایت آنکارا از سوی بالگرد ارتش سوریه شد و گفت که عملیات کشورش در داخل خاک سوریه متوقف نخواهد شد.
مولود چاوش اوغلو طی نشستی مطبوعاتی در جمع خبرنگاران مدعی شد که نیروهای حامی ارتش سوریه همچنان به جای داعش، شورشیان سوری را هدف قرار می دهند.
**نیروهای حامی ارتش سوریه خطاب به ارتش ترکیه هشدار دادند که در صورت نزدیک شدن به شمال و شرق حلب با قوه قهریه به آنها پاسخ خواهند داد.
فرمانده میدانی نیروهای متحد با ارتش سوریه در بازدید از خطوط مقدم شمال حلب طی بیانیه ای کتبی این هشدار را صادر کرد.
** دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در تازه ترین اظهارات خود هشدار داد که سیاست های رقیب دمکراتش هیلاری کلینتون در قبال بحران سوریه به جنگ جهانی سوم منجر می شود.
**ارتش ترکیه مدعی شد که یک فروند بالگرد متعلق به ارتش سوریه در شمال این کشور مواضع شورشیان تحت حمایت آنکارا را با بمب های بشکه ای هدف قرار داده اند که در نتیجه آن دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.
**با ادامه توقف عملیات هواپیماهای جنگی سوریه و روسیه علیه مواضع گروه های تروریستی در حلب، امید تروریست ها و حامیان آنها برای نجات از این تنگنا از طریق لشکرکشی نظامی و یا سیاسی افزایش یافته است.
** روسیه اعلام کرد که برقراری دوباره آتش بس در شرق حلب فقط با ارائه تضمین سازمان های بین المللی برای خروج بیماران از منطقه و همچنین خودداری تروریست از نقض آن ممکن است.
**رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا گفت که در صورت ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه بعید نیست که مسکو جنگنده های آمریکایی را بر فراز این کشور سرنگون کند.
**سرگئی لاوروف و فرانک والتر اشتاین مایر وزیران امور خارجه روسیه و آلمان در گفت وگویی تلفنی پیرامون اوضاع منطقه حلب سوریه تبادل نظر کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز