سرویس بین الملل - فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه ترکیه را در باره مشارکت نیروهای دمکرات سوریه در علمیات رقه متقاعد کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از العالم، ژنرال استفان تاونسند پس از دیدار با مقامات ترکیه گفت: کردهای نیروهای دمکرات سوریه در عملیات آزادسازی «رقه »در سوریه شرکت می کنند.

وی افزود: تنها نیرویی که در زمان حاضر دارای قدرت است، نیروهای دموکرات سوریه است که بخش عمده ای از آن را یگان های دفاع مردمی تشکیل داده اند.

این مسئول نظامی امریکایی اذعان کرد که کشورش در حال مذاکره با ترکیه درباره مشارکت کردها در عملیات رقه است. این در حالی است که آنکارا نیروهای دمکرات سوریه را متحد حزب کارگران کردستان می داند و حزب کارگران کردستان را هم در ردیف گروه های تروریستی قرار داده است.

تاونسند اعلام کرد که ائتلاف بین المللی ضد داعش در حال برنامه ریزی برای آغاز عملیات آزادسازی رقه، بزرگترین کانون گروه تروریسی داعش در سوریه است. وی گفت که این عملیات به زودی آغاز می شود، اما اشاره ای به موعد دقیق آن نکرد وی گفت که دشمن الان در حال تماشای این کنفرانس است.

فرمانده نیروهای امریکایی در عراق و سوریه تشریح کرد که طبق برنامه، اولین مرحله از عملیات شامل محاصره کامل تروریست های داعش در داخل شهر و قطع ارتباط آنها به طور کامل از دنیای اطراف است و در مرحله دوم مواضع آنها در این شهر مورد حمله قرار خواهند گرفت.

این ژنرال امریکایی گفت که ائتلاف امریکایی مبارزه با داعش، از مشارکت هر کشور یا گروهی در این عملیات استقبال می کند با این حال خاطرنشان کرد که این ائتلاف از نیروهای محلی برای اجرای این عملیات استفاده خواهد کرد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز