سازمان‌های خیریه می‌گویند که شمار زیادی از کودکان مهاجر سرگردان در منطقه کاله فرانسه، دومین شب متوالی را در سرمای پاییزی بدون سرپناه به صبح رسانده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، دولت فرانسه کار انتقال اجباری مهاجران ساکن منطقه موسوم به جنگل در کاله را آغاز و اعلام کرده است که بیش از ۶۰۰۰ نفر از ساکنان این اردوگاه به مناطق دیگر منتقل شده‌اند.

این در حالی است که سازمان‌های امدادرسان هشدار داده‌اند که صدها نفر از مهاجرانی که در اینجا زندگی می‌کردند فرار کرده‌اند تا دولت فرانسه نتواند آنها را به مناطق دیگر بفرستد.

یکی از اعضای مجلس انگلیس می‌گوید: بدون تردید در اینجا چندین کودک هستند. شما نمی توانید با فرو کردن سرتان در برف، فکر کنید که افرادی که اینجا هستند ناپدید می‌شوند. من می‌دانم مقام‌های فرانسوی ترجیح می دهند که این افراد در اینجا حضور نداشتند اما ما باید به این موضوع رسیدگی کنیم. شما نمی توانید بگویید که این مشکل ما نیست و کار رسیدگی به این افراد را به سازمان‌های خیریه بسپارید.

انگلیس پذیرفته است که شماری از کودکان بدون سرپرستی را که در منطقه کاله فرانسه ساکن بودند، بپذیرد.

به گزارش یورونیوز، پس از این که دادگاهی در فرانسه با صدور حکمی از طرح دولت مبنی بر برچیدن اردوگاه پناهجویان در کاله حمایت کرد، دولت برای تخریب خانه‌های موقت ساخته شده در منطقه موسوم به "جنگل" مصمم شد. دولت فرانسه به دنبال پاکسازی این منطقه از اردوگاه هایی است که سال‌هاست محل زندگی مهاجران غیرقانونی بوده است.

بسیاری از این پناهجویان در بندر کاله، تلاش می کنند که به طور غیرقانونی خود را به انگلیس برسانند و اسکان آنها در مناطق دیگر فرانسه، آنها را یک گام از مقصد نهایی دور می کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز