وزیر امور خارجه روسیه گفت: در مذاکرات‌مان با همتای ایرانی خود بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی سوریه تأکید کردیم.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری تاس،‌ سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه پس از نشست سه‌جانبه خود با محمدجواد ظریف و ولید معلم وزیران امور خارجه ایران و سوریه، گفت: تهران و مسکو در این دیدار از آمادگی دولت سوریه برای تقویت همکاری با سازمان ملل برای حل بحران انسانی کنونی در این کشور استقبال و بر این مسأله تأکید کردیم.

 لاوروف ادامه داد: ما بر این باوریم که نمایندگان سازمان ملل باید به طور مستقل و عادلانه و به دور از هرگونه پاسخگویی به تحریکات عمل کنند و هر آنچه می‌توانند را برای مقابله با تروریست‌ها با سوریه به کار گیرند.

وی ادامه داد: ما در مذاکراتمان با ایران بر حمایت اساسی از وحدت و تمامیت ارضی سوریه تأکید کردیم. ما برای افزایش همکاری‌های دوجانبه برای رسیدگی به مسأله حذف تروریست‌ها و بازگرداندن صلح و زیربناهای مدنی در سوریه توافق کردیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین با اشاره به نشست سه‌جانبه میان وزیران امور خارجه سه کشور،‌ گفت: اطمینان دارم که با همتای ایرانی خود قادر خواهیم بود به راه حلی سازنده دست پیدا کنیم.

ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه نیز گفت: آمریکا به نقش روسیه و ایران در حل بحران سوریه اذعان دارد اما نمی‌تواند با ما همکاری کند. ما به آمریکا اعتماد نداریم و مطمئن هستیم که این کشور به تعهداتش عمل نخواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز