در آستانه تظاهرات ضد دولتی ۲ نوامبر در پاکستان که رهبر حزب «انصاف» این کشور وعده آن را داده است، شب گذشته شهرهای «راولپندی و «اسلام آباد» صحنه درگیری های پراکنده بین پلیس و مخالفان دولت بود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از «روزنامه پاکستان»، پلیس پاکستان در مناطقی از اطراف شهر اسلام آباد از جمله منطقه «بنی گالا» محل اقامت «عمران خان» رهبر حزب انصاف این کشور و همچنین در برخی خیابان های شهر راولپندی، با طرفداران عمران خان درگیر شد و در برخی از این موارد، پلیس مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن تجمع های طرفدار عمران خان شد.

همچنین شب گذشته پلیس اسلام آباد تعدادی از طرفدران حزب انصاف را در یکی از تجمع های این حزب بازداشت کرد.

با وجود این عمران خان امروز نیز بار دیگر اعلام کرد که به هیچ قیمتی حاضر نیست از برگزاری تظاهرات بزرگ ضد دولتی که برای دوم نوامبر (۱۲ آبان) در اسلام آباد برنامه ریزی کرده است، انصراف دهد و این تظاهرات را به هر قیمتی برگزار خواهد کرد.

وی مدعی شده است که دولت کنونی پاکستان به نخست وزیری نواز شریف، یک دولت مردم سالار نیست بلکه حکومتی خودکامه و سلطنتی است.

عمران خان در سخنان روز گذشته خود نیز مدعی شد: روز ۱۲ آبان، سرنوشت پاکستان را تغییر خواهیم داد. این حق قانونی من است که تظاهراتی آرام برگزار کنم.

وی در حال مدعی شده که قصد دارد تظاهرات آرام برگزار کند که نشانه های ناآرامی از چند روز مانده به این تظاهرات نمایان شده است.

دولت پاکستان روز گذشته با لازم الاجرا اعلام کردن ماده ۱۴۴ در پایتخت این کشور  برای مدت دو ماه، برگزاری هرگونه تجمع در اسلام آباد در طول این دو ماه را ممنوع اعلام کرد.
همچنین، دادگاه عالی اسلام آباد روز گذشته اعلام کرد که اجازه نخواهد داد مخالفان دست به مسدود کردن و فلج کردن پایتخت بزنند.

این دادگاه همچنین اعلام کرد که که برگزاری تظاهرات حق احزاب سیاسی است اما آنها اجازه ندارند مشکلی برای شهر ایجاد کنند و حقوق شهروندان را ضایع کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز