وزیر کشور هند با انتقاد شدید از پاکستان اظهار کرد اسلام آباد با استفاده از تروریسم جنگ نیابتی علیه هند را آغاز کرده است.

به گزارش مرور نیوز، راجنات سینگ روز شنبه در نشست سالانه نیروی پلیس مرزی در دهلی نو اظهار کرد افرادی که از تروریسم و به صورت مخفیانه از پشت حمله می کنند ، ترسو و بزدل هستند.
وی با اشاره به افزایش تنش بین دو کشور تصریح کرد این کشور همسایه با اقدام های خود به دنبال بی ثبات کردن هند و توقف رشد سریعترین اقتصاد جهان از طریق تروریسم است .
وزیر کشور هند در عین حال تاکید کرد که سربازان هندی پاسخ مناسبی به اقدامات خشونت آمیز پاکستان در مرزها می دهند.
تنش بین هند و پاکستان به دنبال درگیری های سه ماه و نیم گذشته در کشمیر که منجر به کشته شدن 90 نفر و هفت هزار زخمی شد به شدت بین دو کشور افزایش یافته است.
حمله هند به عمق خاک پاکستان که بیش از 35 شبه نظامی و 9 نیروی نظامی پاکستانی کشته شدند ،روابط بین دو کشور را بیش از گذشته تیره کرد.
تنش بین دو کشور با حمله شبه نظامیان به پایگاه ارتش هند در شهر 'اوری' کشمیر که منجر به کشته شدن 21 سرباز هندی شد ابعاد تازه ای گرفت.
اخراج دیپلمات های هند و پاکستان در روزهای اخیر تنش بین دو کشور را به سطح خطرناکی افزایش داده است .
تاکنون بارها سفرای هند و پاکستان در پایتخت های دو کشور به وزارت امور خارجه فراخوانده شده اند.
کشمیر یکی از مسائلی اصلی اختلاف های هند و پاکستان است و این دو کشور تاکنون پس از استقلال با هم دوبار برسر این منطقه وارد جنگ شده اند.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخش دیگر در خاک پاکستان است و هر دو کشور ادعای مالکیت بر کل کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947 بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز