رسانه های مختلف پاکستان روز شنبه گزارش دادند به دلیل اوضاع سیاسی حساس حاکم بر کشور، محمد نواز شریف سفر برنامه ریزی شده خود به قرقیزستان برای شرکت در اجلاس سازمان همکاری شانگهای را لغو کرده است.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس این گزارش ها، نواز شریف قرار بود روز چهارشنبه هفته جاری (12 آبان) عازم قرقیزستان شود اما با توجه به اینکه 'عمران خان' رهبر حزب 'تحریک انصاف پاکستان' اعلام کرده است که قصد دارد روز چهارشنبه، تظاهرات گسترده ضددولتی در اسلام آباد برگزار کند، به دلیل حساسیت شرایط سیاسی کشور، نواز شریف برنامه سفرش را لغو کرده است.
گزارش ها حاکی است قرار است سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی در اجلاس قرقیزستان شرکت کند.
با توجه به اینکه پاکستان در مسیر پیوستن به سازمان همکاری شانگهای به عنوان عضو اصلی این سازمان مهم منطقه ای قرار دارد، حضور نواز شریف در اجلاس قرقیزستان از اهمیت فوق العاده زیادی برای پاکستان برخوردار بود و در صورتی که خبر لغو سفر وی به قرقیزستان صحت داشته باشد، این امر حاکی از حساسیت فوق العاده شرایط و تحولات سیاسی حاکم بر پاکستان در روزهای جاری است.
نفیس زکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سفر نواز شریف به قرقیزستان لغو شده و در این صورت چه کسی به جای او در اجلاس سازمان همکاری شانگهای شرکت خواهد کرد، این موضع را تکذیب یا تایید نکرد و گفت که به محض دریافت اطلاع بیتشر در این باره، اطلاع رسانی خواهد شد.
پاکستان و هند به عنوان اعضای ناظر سازمان همکاری شانگهای، در حال پیمودن مسیر عضویت دائم در این سازمان اقتصادی هستند و حرکت موازی پاکستان و هند در این مسیر، اهمیت این موضوع را برای پاکستان مضاعف می سازد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز