به دلیل تعطیلی صادرات گاز ایران به ترکیه به دلیل انفجار خط لوله، طرف ترک از این شرکت روس درخواست کرده است عرضه گاز را افزایش دهد

به گزارش مرور نیوز، گازپروم اعلام کرد مسوولان ترکیه از این شرکت خواسته اند عرضه گاز خود را به این کشور افزایش دهند تا توقف انتقال گاز ایران به آن جبران شود.

 روزنامه حریت چاپ آنکارا نوشت، گازپروم دیروز (جمعه هفتم آبان) در بیانیه‎ای اعلام کرد به دلیل تعطیلی صادرات گاز ایران به ترکیه به دلیل انفجار خط لوله، طرف ترک از این شرکت روس درخواست کرده است عرضه گاز را افزایش دهد.

در بیانیه یاد شده آمده: تقاضای گاز از ترکیه از روز جمعه با ٩,٣ درصد افزایش به ٨٢ میلیون و ١٠٠ هزار متر مکعب در روز رسیده است؛ همانند موارد مشابه در گذشته، گازپروم این تقاضا را برآورده می‎کند و گاز اضافی را به ترکیه تحویل می‎دهد.

پیش از این، مسوولان ایرانی اعلام کردند پس از انفجار خط لوله گاز میان دو کشور در خاک ترکیه، عرضه این سوخت دچار اختلال شده است.

ترکیه پس از آلمان، دومین مشتری بزرگ خارجی گازپروم به شمار می‎آید و در سال ٢٠١٥ میلادی، عرضه گاز این شرکت به ترکیه به ٢٧ میلیارد متر مکعب می‎رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز