عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفت: در حال حاضر ما یک توافق داریم. ایران از آن تبعیت می‌کند و با خروج از توافق، ایالات متحده به حاشیه رانده خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، سناتو آمریکایی نسبت به خروج آمریکا از برجام هشدار داد.

عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گفته هم او و هم «باب کورکر»، رئیس جمهوری‌خواه این کمیته خروج آمریکا از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) یا توافق هسته‌ای با ایران را اشتباه می‌دانند.

آمریکا را از جامعه بین‌المللی منزوی می‌کنیم نه ایران را

«کاردین» در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت: «بسیار خوب، سناتور کورکر و من هر دو توافق داریم که خروج از توافق ایران، کار اشتباهی خواهد بود. اگر ایالات متحد توافق را نقض کند، داریم آمریکا را از جامعه بین‌المللی منزوی می‌کنیم نه ایران را.»

دموکرات ارشد مجلس سنا یادآوری کرد تمامی شواهد گواه آن هستند که ایران به مفاد «برجام» پایبند بوده و آن را نقض نکرده است.

«کاردین» که در زمان جاری بودن مذاکرات با ایران بر سر پرونده هسته‌ای جزء معدود دموکرات‌های مخالف توافق با ایران بود و در رأی‌گیری کنگره هم به آن رأی منفی داد گفت: «بله، من از ابتدا با این توافق مخالفت کردم، ولی در حال حاضر ما یک توافق داریم. ایران از آن تبعیت می‌کند و با خروج از توافق، ایالات متحده به حاشیه رانده خواهد شد.»

کاردین در ادامه تأکید کرد: «بنابراین من امیدوارم رئیس‌جمهور درک کند لازم است با متحدان اروپایی‌مان کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم با آنها علیه ایران هم‌گام هستیم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز