دبیر کل سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره سوریه گفت: جامعه بین المللی از هر عملی که به تشدید بحران سوریه منجر شود پرهیز کند.

به گزارش مرور نیوز، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت درباره سوریه تاکید کرد که آمریکا و انگلیس و فرانسه قابلیت شیمیایی دولت سوریه را هدف قرار دادند!

وی افزود: جامعه بین المللی از هر عملی که به تشدید بحران سوریه منجر شود پرهیز کند.

گوترش در ادامه گفت: از هر موضوعی که سبب آسیب بیشتر به مردم سوریه شود باید اجتناب ورزید.

وی افزود: در موضوع صلح و امنیت بین المللی تعهدات روشنی وجود دارد که باید بر پایه منشور و حقوق بین الملل انجام شود.

دبیر کل سازمان ملل گفت: حفظ صلح و امنیت بین المللی از وظایف شورای امنیت است و کلیه اعضا باید بر پایه آن عمل کنند.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی غیر قابل قبول بوده و راه حل بحران در سوریه باید سیاسی باشد.

نماینده انگلیس در سازمان ملل نیز در این جلسه مدعی شد: حملات امروز به سوریه دقیق و موثر بودند. ما اطلاعات دقیقی از اهداف منهدم شده داریم.

وی گفت: اقدامات ما محدود و هدفمند بود و  اقدامات ما با یکدیگر به صورت قابل توجهی توانایی رژیم سوریه را برای تحقیق و تولید و بکارگیری حملات شیمیایی کاهش داد.

وی در ادامه مدعی شد: هیچ کس دیگری جز رژیم سوریه توانایی حمله شیمیایی به دوما را نداشته است. داعش اصلا در دوما حضور ندارد!

در این جلسه نماینده فرانسه در سازمان ملل نیز گفت: فرانسه هیچ تردیدی ندارد که رژیم سوریه از حملات شیمیایی در دوما استفاده کرده است!

روسیه نیز پیش نویس قطعنامه ای را به دبیرخانه شورای امنیت داده که در صورت تصویب حمله بامداد امروز آمریکا انگلیس و فرانسه به روز سوریه را محکوم می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز