مشاور امور اقتصادی نخست وزیر پاکستان با وزیر دارایی افغانستان دیدار کرد و از توافق برای تشکیل کارگروه مشترک تجاری بین دو کشور خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، «مفتاح اسماعیل» مشاور امور اقتصادی نخست وزیر پاکستان در دیدار با «اکلیل حکیمی» وزیر دارایی افغانستان از توافق برای تشکیل گروه کاری مشترک تجاری بین دو کشور خبر داد.

مشاور امور اقتصادی نخست وزیر پاکستان که برای شرکت در اجلاس های بانک جهانی راهی واشنگتن شده در حاشیه این اجلاس‌ها با وزیر دارایی افغانستان ملاقات و به بررسی برطرف کردن موانع تجاری بین دو کشور پرداخت.

وی پیشنهاد داد برای برطرف کردن موانع تجاری و رونق تجارت بین پاکستان و افغانستان گروه کاری مشترک تشکیل شود که طرف افغانستانی با این موضوع موافقت کرد.

قرار است اولین اجلاس گروه کاری مشترک تجاری پاکستان و افغانستان در ماه می سال جاری میلادی تشکیل شود.

چندی پیش پاکستان مرز «غلام‌خان» را برای گسترش تجارت با افغانستان باز و عرض خیابان میرانشاه برای عبور خودروهای حامل کالاهای تجاری به راحتی بتوانند در این مسیر حرکت کنند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که حجم مبادلات تجاری و بازرگانی بین پاکستان و افغانستان در یکسال گذشته با کاهش 80 درصدی از دو میلیارد و 500 میلیون دلار در سال های گذشته به 500 میلیون دلار رسیده است.

چندی پیش «زاهدالله شینواری» رئیس تجارت و بازرگانی ایالت خیبرپختونخواه با اعلام این خبر گفت: با ادامه سردی روابط بین کابل و اسلام آباد، حجم تبادلات دو کشور کاهش دو میلیارد دلاری داشته است.

وی گفت: تاجران پاکستانی از کاهش روابط تجاری با افغانستان رنج می برند و دولت پاکستان برای افزایش حجم تبادلات باید دست به اقدام اساسی بزند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز