سرویس بین الملل- نیروهای ارتش و مردمی عراق با قدرت تمام به نبردهای سنگین علیه عناصر گروه تروریستی داعش که از سوی غرب و برخی دولت های وابسته از جمله عربستان حمایت می شوند، ادامه می دهند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از السومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق با تکذیب خبرهای منتشر شده درخصوص توقف عملیات آزادسازی موصل تأکید کرد که این عملیات متوقف نشده است.

العبادی در مصاحبه با تلویزیون عراق گفت: عملیات آزادسازی موصل تا آزادسازی سراسر استان نینوا از سیطره داعش ادامه خواهد یافت.

العبادی با اشاره به آزادسازی چند منطقه دیگر، افزود: روزهای شنبه و جمعه چند روستا و شهر آزاد شدند و عملیات آزادسازی تا پاکسازی سراسر نینوا از لوث وجود تروریست های داعشی ادامه خواهد یافت و این عملیات در هیچ یک از محورهایش متوقف نخواهد شد.

نخست وزیر عراق از سنگ اندازی ها برای متوقف کردن عملیات آزادسازی موصل خبر داد و گفت: "افراد نفوذی" در مسیر مبارزات نیروهای مسلح عراق سنگ اندازی می کنند، ولی بدخواهان و نفوذی ها نخواهند توانست فداکاری های نیروهای قهرمان عراق را از آزادسازی خاک کشور خود از لوث وجود مزدوران بازدارند.

رسانه های عراقی و بین المللی روز جمعه به نقل از مسوولانی در ائتلاف آمریکا، از توقف عملیات موصل خبر داده بودند.

عبدالوهاب الساعدی یکی از مسوولان سازمان مبارزه با تروریسم عراق روز شنبه اعلام کرد که عملیات آزادسازی موصل ادامه دارد، و نیروهای عراقی هم اکنون در حال پاکسازی مناطق تازه آزادشده از تروریست های باقیمانده هستند.

فرماندهی الحشد الشعبی (بسیج مردمی) نیز اعلام کرد که عملیات بزرگی برای آزادسازی مناطق غربی شهر موصل آغاز شده است، و ارتش و نیروهای مردمی در این مناطق "پیروزی تاریخی" به دست خواهند آورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز