یک نماینده نزدیک به رئیس‌جمهور آمریکا گفت که ترامپ احتمالا در 22 اردیبهشت از برجام خارج نمی‌شود بلکه توافق به مدت کوتاهی تمدید خواهد شد تا بر سر توافق جدید مذاکره کنیم.

به گزارش مرور نیوز، یک نماینده نزدیک به ترامپ از احتمال عدم خروج آمریکا از برجام سخن گفت.

«مارک میدوز» نماینده کنگره آمریکا و نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، گفت احتمالا ترامپ در توافق هسته‌ای باقی می‌ماند زیرا نمی‌خواهد این مسئله به مانعی در مذاکرات با کره‌شمالی و چین تبدیل شود.

ترامپ حداقل تا مدت کوتاهی از توافق هسته‌ای با ایران خارج نخواهد شد

میدوز، که معمولا گفت‌وگوهای زیادی با ترامپ دارد، به وبگاه «دیلی بیست» گفت که رئیس‌جمهور آمریکا به احتمال زیاد در موعد تمدید تعلیق تحریم‌های ایران ذیل برجام، حداقل تا مدت کوتاهی از توافق هسته‌ای با ایران خارج نخواهد شد.

ترامپ

وی توضیح داد: «ضرورتا نمی‌خواهم نتیجه‌ای پیش از موعد بگیرم که این ماه (از برجام) خارج می‌شویم. با توجه به صحبت‌هایی که با همکارانم در کنگره داشتم، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، تاکید می‌کنم اینکه بگوییم در چند هفته پیش‌رو خارج می‌شویم، اشتباه است».

این نماینده نزدیک به ترامپ افزود: «معتقدم (برجام) برای مدت کوتاهی تمدید خواهد شد زیرا می‌خواهیم بر سر یک توافق جدید دوباره مذاکره کنیم، حتی با اینکه طرف‌های توافق کنونی گفته‌اند مذاکره مجددی در کار نیست».

میدوز با بیان اینکه ترامپ بیش از حد روی دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و جنگ تجاری با چین متمرکز شده، تاکید کرد او نمی‌خواهد خروج از برجام، مانع مسیر مذاکراتش با این دو کشور شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز