شبکه تلویزیونی 'سی ان ان' در اخبار صبح امروز خود درباره عملیات آزادسازی موصل گزارش داد: نیروهای عراقی در نبردی در جنوب شهر موصل و پس از آنکه 35 (تروریست) داعشی را در جریان این نبرد کشتند، این منطقه را از وجود (عناصر تروریستی – تکفیری) داعش پاکسازی کردند.

به گزارش مرور نیوز، سی ان ان در گزارش امروز خود با نشان دادن تصاویری از عملیات نیروهای عراقی در منطقه 'الشوره' واقع در جنوب شهر موصل گزارش داد: نیروهای عراقی درحال نزدیک تر شدن به شهر موصل هستند.
سی ان ان در گزارش خبری امروز خود با نشان دادن نقشه عملیات آزادسازی موصل، منطقه درگیری های اخیر نیروهای عراقی و گروه تروریستی داعش را حمام العلیل ذکر کرد.
دفتر ایرنا در بغداد نیز به نقل از تلویزیون دولتی عراق درخصوص ادعای آمریکا مبنی بر توقف عملیات آزادسازی موصل، در گزارشی زنده از محور 'مخمور' مقر فرماندهی مشترک عملیات موصل در محور شرقی عملیات اعلام کرد که پیشروی نیروهای عراقی از تمامی محورها امروز (شنبه) ادامه دارد و نیروهای عراقی، نقاط جدیدی را آزاد کردند.
بنابر گزارش تلویزیون دولتی عراق، عملیات پیشروی نیروهای عراقی از بخش
الشوره یکی از بزرگترین بخش های استان نینوا به سمت شهر 'حمام العلیل' در 20 کیلومتری جنوب موصل ادامه دارد.
از طرفی تلویزیون دولتی عراق در خبری دیگر اعلام کرد که نیروی هوایی عراق بامداد روز گذشته (شنبه) سیستم ارتباطات گروه تروریستی داعش موسوم به 'فانوس' را در موصل منهدم کرد.
حرکت رو به جلو نیروهای عراقی در محورهای مختلف اطراف موصل همزمان با ورود تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در بامداد امروز یک شنبه، سرعت و شتاب بیشتری گرفته است.
نیروهای الحشد الشعبی که در طول 10 روز گذشته فقط در حال ایجاد مواضع و گشودن راه های انحرافی برای گرفتن محور غربی موصل بودند، از بامداد روز گذشته (شنبه) به طور رسمی اعلام کردند که عملیات خود را برای گرفتن محور غربی آغاز کرده اند.
عملیات آزادسازی موصل در روز دوشنبه 26 مهرماه توسط نیروهای عراقی آغاز شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز