وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: هواپیماهای ائتلاف از جمله بمب افکن های راهبردی بی - 52 آمریکا در شبانه روز گذشته 9 بار نواحی مسکونی شهر موصل عراق را بمباران کردند.

به گزارش مرور نیوز، ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: در جریان بمباران شهر موصل با جمعیت بیش از یک میلیون نفر توسط هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا شماری از ساکنان کشته و چندین نفر نیز مجروح شدند.
خبرگزاری ایتارتاس روزیکشنبه به نقل از سخنان کوناشنکوف نوشت: دو مورد از بمباران های شهر موصل با بمب افکن های راهبردی بی-52 آمریکا انجام گرفت.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: بمباران موصل توسط هواپیماهای ائتلاف آمریکایی در حالی انجام می گیرد که هواپیماهای روسیه و سوریه برای سومین روز متوالی بر فراز شهر حلب سوریه پرواز نمی کنند.
مقام روس خاطرنشان کرد که با این وجود تبلیغات ضدروسی غربی در مورد حلب با طرح ادعاهای واهی همچنان ادامه دارد. 
روسیه دیروز نیز با اعلام اینکه در حمله های هواپیماهای ائتلاف آمریکایی به مناطق غیرنظامی عراق در روزهای اخیر، دهها نفر کشته و شمار زیادی مجروح شدند، اطلاعات بمباران دو مدرسه در موصل را منتشر کرد.
ژنرال سرگئی رودسکوی رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه روز شنبه با اعلام این خبر، اظهار کرد: 24 اکتبر (سوم آبان) بر اثر حمله موشکی و بمباران هواپیماهای آمریکایی به منطقه تل کیف در 14 کیلومتری شمال موصل یک مدرسه ویران شد که شمار زیادی از دانش آموزان و معلمان جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز مجروح شدند.
وی افزود: 21 اکتبر (30 مهر) نیز مدرسه دخترانه ای در منطقه حاج یونس در بخش جنوبی موصل هدف قرار گرفت که شماری قربانی برجای گذاشت.
رودسکوی همچنین ادامه داد: 22 اکتبر (اول آبان) هواپیماهای آمریکایی مناطق مسکونی قره قوش و حزنه عراق را بمباران کردند و سپس روز بعد نیز مناطق الشورا و قرق حراب را هدف حمله های خود قرار دادند که در مجموع 60 کشته و 200 زخمی برجای گذاشت.
وی در پایان از آمریکا خواست به وعده خود برای پیگیری کشتار مردم عراق و ارتکاب جنایات جنگی تحقیق کند. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز