مقامات کوبا خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران را محکوم کردند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری شین هوا، وزیر امور خارجه کوبا تصمیم دولت آمریکا مبنی بر خروج این کشور از  توافق هسته‌ای ایران را شدیدا محکوم کرد.

وی با صدور بیانیه‌ای پایبندی نبودن به تعهدات بین المللی را ناقض قوانین همزیستی بین کشور‌ها خواند و پیش بینی کرد اینگونه تحولات می‌تواند پیامد‌های جدی علیه ثبات و امنیت در خاورمیانه داشته باشد.

دولت کوبا ضمن مخالفت با اقدامات یکجانبه آمریکا و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه هر کشوری خاطرنشان کرد، هاوانا حق مشروع هر کشوری برای توسعه انرژی هسته‌ای در راستای اهداف صلح آمیز را محترم می‌شمارد.

مقامات کوبا همچنین خواستار اجرای مسئولیت‌ها و وظایف شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت حفظ ثبات و امنیت بین المللی شدند و بر اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ موضوع هسته‌ای ایران که پیشتر به اتفاق آرا در شورای امنیت تصویب شده بود، تاکید کردند.

به رغم مخالفت دیگر امضاکنندگان برجام و همچنین اعضای دموکرات کنگره آمریکا، دونالد ترامپ از خروج این کشور از توافق هسته‌ای ایران خبر داد. 

کوبا و ایران مناسبات دیپلماتیک خود را در سال ۱۹۷۵ آغاز و در سال ۱۹۷۹ پس از پیروزی انقلاب اسلامی تقویت کردند. تهران و هاوانا در حوزه‌های مختلف کشاورزی، آموزشی، مهندسی، فن آوری محیط زیست و دیگر موارد همکاری می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز