نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان از کشته شدن ۵۰ فرمانده ارشد طالبان طی حمله هوایی در ولایت هلمند افغانستان خبر دادند.

 به گزارش مرور نیوز به نقل از جمهور، نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان اعلام کردند که در یک حمله موشکی به محل تجمع فرماندهان طالبان در شهر  «موسی قلعه» ولایت «هلمند»، حدود ۵۰ فرمانده ارشد این گروه کشته شده‌اند.

«مارتین او دانیل» سخنگوی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در افغانستان  نیز اعلام کرد که این حمله توسط سیستم موشکی رهبری شده  «ام – ۱۲۴» صورت گرفته است.

وی اما هویت فرماندهان کشته شده طالبان را افشا نکرده است. این درحالی است که مسئولان امنیتی ولایت هلمند پنچ شنبه گذشته (۲ خرداد)  گفته بودند که نیروهای هوایی آمریکا، یک تجمع فرماندهان طالبان را در شهر موسی قلعه این ولایت بمباران کرده‌اند.

«محمد زمان» رئیس دفتر مطبوعاتی فرماندهی پلیس ولایت هلمند گفت که شماری از فرماندهان طالبان نیز شامل کشته شدگان هستند اما آمار دقیق از تلفات این رویداد در اختیار ما قرار نگرفته است.

طالبان

طالبان طرح حمله به نیروهای دولتی افغانستان را داشته‌اند

نیروهای آمریکایی در افغانستان با نشر خبری نیز گفته‌ بودند که در این نشست فرماندهان ارشد طالبان حضور داشته‌اند. این حمله زمانی صورت گرفت که طالبان طرح حمله به نیروهای دولتی افغانستان را داشته‌اند.

لازم به ذکر است که هلمند از جمله ولایات ناامنی است که طالبان در آن حضور فعال دارند و شهر موسی قلعه این ولایت از دوسال گذشته به این سو در کنترل طالبان است و از جمله پایگاه های مهم این گروه به شمار می رود. طالبان حضور نیروی خارجی در این کشور را دلیل حملات خود اعلام می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز