رژیم صهیونیستی که هقت سال تلاش بر براندازی رژیم بشار اسد داشت اینبار گفته است با ماندن اسد مخالفتی نداریم به شرط اینکه ایران سوریه را ترک کند

به گزارش مرور نیوز، به نقل از شبکه ده رژیم صهیونیستی، اسرائیل در حال عقب نشینی از موضع قبلی خود است و برای باقی ماندن بشار اسد شرط ترک ایران از خاک سوریه را گذاشته است.

این رسانه صهیونیستی گزارش داده اسرائیل به اطلاع متحدانش رسانده که این رژیم به شرط اینکه نیروهای ایرانی خاک سوریه را ترک کنند مخالفتی با باقی ماندن بشار اسد در قدرت ندارد. 

مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در دیدار با «فیلیپ اتین» مشاور امنیت ملی فرانسه گفته چنانچه نیروهای ایران و حزب‌الله از خاک سوریه خارج شوند، مخالفتی با باقی ماندن بشار اسد در قدرت بعد از اتمام جنگ در این کشور نخواهد داشت.

گزارش کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی حاکی است «معیر بن شبات»  این اظهارات را در سفری که «فیلیپ اتین» روز پنجشنبه به قدس اشغالی داشته مطرح کرده است. یکی از اهداف این سفر هماهنگی برای دیدار «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه با «بنیامین نتانیاهو» در سه‌شنبه هفته آینده است. انتظار می‌رود اوضاع سوریه محور اصلی گفت‌وگوی میان ماکرون و نتانیاهو باشد.

معیر بن شبات در این دیدار به مقام فرانسوی گفته مشکل اسرائیل حضور ایران در سوریه است نه حکومت بشار اسد. او همچنین خاطرنشان کرده اسرائیل به اعمال فشارهای سیاسی و نظامی برای خروج ایران از سوریه ادامه خواهد داد. به گفته کانال 10 اسرائیل، «معیر بن شبات» گفته است: «اسرائیل، تا وقتی که ایرانی‌ها خاک سوریه را ترک کنند، مشکلی با ماندن بشار اسد در قدرت ندارد.»

ادعاهای مقام صهیونیست پس از آن مطرح شده که بشار اسد در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه حضور نظامیان ایران در سوریه را رد کرد. او گفت: «نیروهای ایرانی در خاک ما نیستند. هیچ نیروی ایرانی هیچ گاه در اینجا نبوده است. اگر این نیروها باشند؛ ابایی نداریم که بگوییم چنین نیروهایی در اینجا هستند.»

بشار اسد اضافه کرد: «ما از روس‌ها دعوت کردیم و می توانستیم ایرانی‌ها را دعوت کنیم. افسرانی ایرانی در اینجا هستند که به ارتش سوریه کمک می کنند؛ اما آنها (ایرانی ها) نیروهایی ندارند. حقیقت روشن تری که دروغ گویی آنها (سران رژیم صهیونیستی) در این موضوع را اثبات می کند؛ این است که حملات اخیر چند هفته پیش که مدعی شدند علیه پایگاه‌ها و پادگان‌های ایرانی صورت گرفت، به شهادت و زخمی شدن دهها سوری منجر شد و یک ایرانی در بین آنها نبود. این دروغ است. ما همواره می‌گوییم که افسرانی ایرانی در اینجا هستند و آنها با ارتش ما کار می‌کنند.»

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز