رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد افزایش تعرفه ها از سوی امریکا غیر قانونی است و واکنش اروپا متقابل را در برخواهد داشت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، در پی اعمال تعرفه های جدید امریکا، امانوئل ماکرون رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که این اقدام تراکپ غیر قانونی و باز گشت به دوران جنگ جهانی دوم سال 1930 است. 

رئیس‌جمهور فرانسه گفت که این اقدام در راستای قوانین جهانی بازرگانی که آمریکا، فرانسه و اروپا آن را امضا کرده‌اند، نیست و تاکید کرد که چنین کاری، واکنش اروپا را به دنبال خواهد داشت.

ماکرون از این جهت چنین تصمیمی را اشتباه توصیف کرد که معتقد است این کار به ملی‌گرایی اقتصادی و تجاری منجر خواهد شد و با اشاره به وقایع پیش از جنگ جهانی دوم گفت: « ملی‌ملی‌گرایی اقتصادی منجر به جنگ می‌شود و این دقیقا همان چیزی است که در دهه 1930 رخ داد.»

آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که از این پس بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا تعرفه اعمال می‌شود.

این خبر را «ویلبر راس» وزیر بازرگانی آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد. این در حالی است که اتحادیه اروپا در ماه‌های گذشته تلاش کرده بود از آمریکا معافیت دائم تعرفه‌ای دریافت کند، اما راس گفت اتحادیه اروپا هم باید مانند چین این تعرفه‌ها را بپذیرد و آن‌ها را بپردازد.

آمریکا پیش از این برای کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک معافیت تعرفه‌ای در نظر گرفته بود، اما به گفته راس این معافیت‌ها دیگر تمدید نمی‌شود و از این پس بر فولاد وارداتی از این کشورها 25درصد و بر آلومینیوم وارداتی 10 درصد تعرفه اعمال می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز