وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سفر به مسکو با وزیر دفاع روسیه به گفت و گو پرداخت و در خصوص جلوگیری از نفوذ ایران در سوریه مذاکره کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری تاس روسیه اعلام کرد که سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور روز پنجشنبه با آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مسکو دیدار و درباره منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه و ممانعت از نفوذ ایران در سوریه به کفت و گو پرداختند

 

خبرگزاری تاس روسیه اعلام کرد که سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور روز پنجشنبه با آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مسکو دیدار و درباره منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه گفتگو کرد.

شویگو در دیدار با لیبرمن گفت: مسائل مهم زیادی وجود دارد که باید بررسی شود. ما باید تمامی مسائل مربوط به اقدامات در مرزها در منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه را بررسی کنیم.

لیبرمن نیز به شویگو گفت: اسرائیل توجه روسیه به نیازهای امنیتی خود را در نظر می‌گیرد و به این مسئله اهمیت می‌دهد.

شویگو در این دیدار گفت: اوضاع در سوریه بعد از آزادی مناطق حومه دمشق و آتش‌بس در غوطه شرقی و حمص درحال بهبود است. تحول اوضاع در سوریه روند مثبتی را طی می‌کند و مناطق تحت سیطره ارتش سوریه شرایط را برای بازگشت آوارگان فراهم می‌کند.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دو طرف برای 90 دقیقه با هم گفتگو کردند و درباره مسائل امنیتی و اوضاع سوریه و تلاش اسرائیل برای ممانعت از نفوذ ایران در سوریه صحبت کردند.

شورشیان سوری کنترل مناطقی از جنوب غرب این کشور در مرز با جولان اشغالی را در دست دارند و نیروهای دولتی سوریه نیز کنترل بخشی از جنوب این کشور را در دست دارند.

آمریکا هفته گذشته به سوریه نسبت به عملیات نظامی در جنوب این کشور هشدار داد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز