ساکنان نوار غزه امروز جمعه خود را برای شرکت در دهمین جمعه راهپیمایی بزرگ بازگشت تحت عنوان " از غزه تا حیفا؛ خون و سرنوشت مشترک" آماده می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، کمیته بین المللی هماهنگی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره غزه در بیانیه ای از مردم فلسطین خواست تا در دهمین جمعه در حصار مرزی نوار غزه با فلسطین اشغالی حضور به هم رسانده و راهپیمایی کنند.

راهپیمایی بزرگ بازگشت از سی ام ماه مارس گذشته در سالروز "روز زمین" آغاز شد.

در بیانیه یاد شده آمده است: ما به پایداری فلسطینی های ساکن اراضی اشغالی سال 1948 میلادی درود و تهنیت می فرستیم و با توجه به اینکه خون ما یکی است و هدف و مسیر و سرنوشت ما مشترک است، اعلام می کنیم که این جمعه، "جمعه از غزه تا حیفا..خون و مسیر مشترک " است.

در همین راستا، جنبش جوانان در "حیفا" در داخل فلسطین اشغالی نیز خواهان مشارکت در راهپیمایی شده اند که ساعت شش و نیم عصر به وقت گرینویچ از قلب شهر حیفا در حمایت و پشتیبانی از راهپیمایی هفتگی در نزدیک مرز نوار غزه برگزار خواهد شد.

در بیانیه این جنبش آمده است: راهپیمایی از غزه تا حیفا، یک گام مهم و ریشه ای در مسیری است که آن را آغاز کرده ایم.

این بیانیه افزود: در طول سالهای طولانی ملت ما با انواع جنایت های اسرائیل روبرو بوده است. خطرناکترین چیزی که فلسطینی های داخل اراضی اشغالی سال 1948 میلادی با آن روبرو بوده اند، تلاش صهیونیست ها برای تقسیم ما و تقسیم فلسطین و قطع ارتباط ما با برادرانمان بوده است که از خانه و کاشانه خود به زور رانده شده اند. صهیونیست ها تلاش کرده اند که ما را متقاعد کنند که بخشی از ملت فلسطین نیستیم و حق ما را در زندگی واحد، مشترک، آزاد و شرافتمندانه در سراسر سرزمینمان از ما سلب کنند.

پلیس رژیم صهیونیستی راهپیمایی جمعه گذشته در شهر حیفا را سرکوب و دهها نفر از شرکت کنندگان را بعد از ضرب و جرح بازداشت کردند.

شهر حیفا اخیرا شاهد راهپیمایی های متعدد در حمایت از مردم غزه و محکومیت جنایات اشغالگران علیه آنها بوده است.

پلیس رژیم صهیونیستی از ساعات اولیه صبح امروز جمعه نیروهای تقویتی خود را در شهر حیفا مستقر کرده است.

سایت صهیونیستی "والا" نوشت: پلیس اسرائیل صدها نیرو بویژه یگان سوارکاران خود را برای جلوگیری از زنجیره انسانی که قرار است شهروندان فلسطینی در مرکز شهر حیفا درهمبستگی با غزه ایجاد کنند، فراخوانده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز