نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روسیه از طرف آمریکایی خواست تا برخوردی متوازن و عادلانه نسبت به مناقشه فلسطین اسرائیل داشته باشد.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روسیه از طرف آمریکایی خواست تا با در نظر گرفتن عدالت، منافع هر دو طرف را در نظر بگیرد.

شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل از پیش‌نویس قطعنامه آمریکا که در آن شلیک موشک از سوی گروه‌های فلسطینی به سمت اسرائیل و تحریک اعتراضات مردمی گسترده در نوار غزه محکوم شده بود، حمایت نکرد.

نبنزیا در سخنرانی خود در شورای امنیت گفت: «ما با برخی مفاد این قطعنامه از جمله حق اسرائیل در دفاع از خویش، موافق بودیم. ولی در این سند عواملی مورد توجه قرار گرفته بود که با مواضع اصولی روسیه در قبال مسئله فلسطین مطابقت ندارد.»

وی یادآور شد،

این دیپلمات روس افزود: «نگرانی‌هایی در رابطه با خودداری طرف آمریکایی از درخواست برای ایجاد شرایط لازم برای از سرگیری مذاکرات صلح با هدف حل و فصل مشکلات بین فلسطینیان و اسرائیل وجود دارد. ما خواستار آن هستیم که فعالیت عملی و مثبتی برای آغاز مذاکرات مستقیم بین دو طرف این مناقشه صورت بگیرد.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز