برخی منابع می‌گویند طی یک دهه آینده، تل آویو 2 میلیون دلار برای منطقه شمال فلسطین که در آن یگان موشکی مستقر شده بود، بودجه تغذیه خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از برکینگ دیفنس،  منابعی در رژیم صهیوینستی می‌گویند تل‌آویو که چند ماه قبل با دستور «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیوینستی، یگان موشکی زمین‌به‌زمین در شمال فلسطین اشغالی مستقر کرده بودند و برای این سامانه‌ها در ابتدا بودجه 500 میلیون دلاری اختصاص شده بود، طی یک دهه آینده، این سامانه‌های با 2 میلیون دلار بودجه تغذیه خواهند شد.

یگان موشکی مذکور به این دلیل تاسیس شد که سامانه پرتاب راکتی چندگانه (MLRS) ‌ساخت آمریکا نتوانست نیازهای نظامی و چالش‌های امنیتی جدیدی که رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند، برطرف نماید.

پیشتر لیبرمن با ممانعت از تصویب قانون بودجه 2019، خواستار افزایش 2.4 میلیارد دلاری بودجه نظامی در آن شد.

این در حالی است که طی چند هفته اخیر تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در همسایگی فلسطین اشغالی از جمله دولت سوریه، حزب‌الله و حماس افزایش یافته است.

جدیدترین تبادل آتش رژیم صهیونیستی با سوریه در بامداد پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت رخ داد که جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات راکتی ادعایی به بلندی‌های جولان اشغالی، تجاوز هوایی گسترده‌ای را به خاک سوریه شروع کردند. ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است این راکت‌ها از سوی نیروهای حامی ایران شلیک شده و در پاسخ به آن، پایگاه‌هایی که مدعی حضور ایران در آن بودند را هدف قرار دادند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز