یه منبع اطلاعاتی آلمانی ادعا کرده است که ایران در حال ساخت تسلیحات کشتار جمعی است

 

به گزارش مرور نیوز، فاکس‌نیوز به نقل از یک منبع ایالتی در آلمان در گزارشی به قلم «بنیامین وینتال» با استناد به گزارش هفته گذشته آژانس اطلاعات ایالت بادن‌ورتمبرگ آلمان مدعی شد که دولت ایران اقدام برای تولید و دستیابی به فناوری سلاح‌های کشتارجمعی را متوقف نکرده است.

در بررسی این شبکه ادعا شده است: «ایران همچنان مانند پاکستان و سوریه به اقدام برای دستیابی به کالاها و اطلاعات درباره چگونگی تولید سلاح‌های کشتار جمعی و بهینه کردن سیستم‌های تحویل موشک ادامه می‌دهد.»

نهاد آلمانی که مسئول حفاظت از قانون‌اساسی است و تهدید‌ها علیه آلمان را تحت نظر دارد، نهادی برابر با سازمان اف. بی آی در آمریکاست که در سطح ایالتی فعالیت دارد.

مقامات مبارزه با جاسوسی همچنین ایران را متهم کرده‌اند که در بخش های اقتصادی، سیاسی، نظامی و صنایع نظامی جاسوسی می‌کند و اعلام کرده است که نظارت و مقابله با تلاش برای تکثیر  از جانب ایران وظیفه‌ای مهم این سازمان  در سال  2017 بوده است.

شماری از شرکت‌های تخصصی در ایالت بادن ورتمبرگ مستقر هستند و فاکس‌نیوز فوریه گذشته مدعی شده بود که بازرگانان ایرانی از شرکت «کرمپل» موادی را خریداری می‌کنند تا بعدا در موشک‌های شیمیایی  که علیه مردم غیرنظامی در فوریه و ژانویه استفاده شد، به کار گرفته شود و تجارت بین کرمپل و ایران متوقف نشده است.

مقامات اطلاعاتی ایالت بادن‌ورتمبرگ همچنین اعلام کردند که آنها اطلاعات حساسی درباره فعالیت‌های جاسوسی ایران در دست دارند.در گزارش 345 صفحه‌ای که روز 24 ماه می  (21 اردیبهشت) منتشر شده است، ایران به حمایت از حزب‌الله متهم شده است و به اقدام نهادهای اطلاعاتی ایران و وزارت اطلاعات در این کشور و اطلاعات سپاه پاسداران پرداخته شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز