معاون صدراعظم اتریش بیان کرد: «اکنون زمان آن رسیده است که به این تحریم‌های ناخوشایند پایان دهیم و روابط را از لحاظ سیاسی و اقتصادی به حالت عادی باز گردانیم.»

به گزارش مرور نیوز، «هاینس کریستین اشتراخه» معاون صدراعظم اتریش خواست تحریم های ضد روسی برداشته شود زیرا در اقتصاد این کشور تاثیر می گذارد.

وی در این مورد به روزنامه اتریشی «اوسترایش» گفت: «تجدید‌نظر در سیاست اروپا (در برابر روسیه)، کار درستی است.چرا که تحریم‌ها علاوه بر هر چیز به اقتصاد اتریش آسیب رسانده است.من همیشه درباره اینکه روسیه را به سمت چین برانیم، هشدار داده‌ام.» 

اشتراخه افزود: «اکنون زمان آن رسیده است که به این تحریم‌های ناخوشایند پایان دهیم و روابط را از لحاظ سیاسی و اقتصادی به حالت عادی باز گردانیم.»

از سال ۲۰۱۴ و در پی بحران در شرق اوکراین و پیوستن شبه جزیره کریمه به روسیه،  روابط میان روسیه و غرب به تیرگی گراییده است. به همین دلیل آمریکا و اتحادیه اروپا و برخی از هم پیمانان آنها چندین دور تحریم علیه روسیه اعمال کردند.

آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که از این پس بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا تعرفه اعمال می‌شود. این در حالی است که اتحادیه اروپا در ماه‌های گذشته تلاش کرده بود از آمریکا معافیت دائم تعرفه‌ای دریافت کند.

آمریکا پیش از این برای کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک معافیت تعرفه‌ای در نظر گرفته بود، اما به گفته راس این معافیت‌ها دیگر تمدید نمی‌شود و از این پس بر فولاد وارداتی از این کشورها ۲۵درصد و بر آلومینیوم وارداتی ۱۰ درصد تعرفه اعمال می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز