مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای از دسترسی بازرسان این آژانس به سایت‌های هسته‌ای ایران خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت آژانس، «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای برای شورای حکام در خصوص نظام راستی‌آزمایی و نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران گفت: آمریکا خروج از برجام را ماه گذشته اعلام کرد. آژانس همچنان به درخواست شورای امنیت سازمان ملل و مجوز شورای حکام، بر راستی‌آزمایی و نظارت بر اجرای تعهدات هسته‌ای ایران مطابق برجام ادامه می‌دهد.

وی در ادامه افزود: همانطور که در جدیدترین گزارش من به شورای حکام بیان شد، آژانس طبق پروتکل الحاقی به تمامی سایت‌ها و مکان‌هایی که نیاز به بازدید داریم، دسترسی کامل داشته است. همکاری به موقع و فعالانه ایران در ارائه چنین دسترسی‌هایی اجرای پروتکل الحاقی را تسهیل و اعتماد را تقویت می‌کند.

آمانو

آمانو تصریح کرد: در ۲۵ ماه می، کمسیون مشترک برجام مرا برای حضور در بخشی از نشستی که در وین برگزار شد، دعوت کرد. من به حاضران، گزارشی از فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارت آژانس در ایران، ارائه کردم.

آژانس همچنان به راستی‌آزمایی ادامه می دهد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: «آژانس همچنان به راستی‌آزمایی (تأیید) عدم انحراف مواد هسته‌ای اعلام شده به وسیله ایران طبق توافقات پادمانی ادامه می‌دهد. ارزیابی‌های مرتبط با نبود مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده در ایران همچنان ادامه دارد».

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز