وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر عنوان کرد: که وزارت حج و عمره عربستان سعودی بیانیه‌ای در مورد حقوق شهروندان و افراد مقیم در قطر برای انجام شعائر اسلامی در عربستان صادر کرده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر اعلام کرد، وزارت حج عربستان مساله جدیدی مطرح نشده است که شرایط را به سمت حل وفصل موانع کنونی که از پنجم ژوئن 2017 وجود دارد، 

وزارت اوقاف وامور اسلامی قطر در بیانیه‌ خود ادعاهایی مبنی بر این که قطر به شهروندان و افراد مقیم در این کشور امکان انجام حج و عمره را نمی‌دهد، رد کرد.

این وزارت خانه با تاکید بر این که سنگ اندازی‌ها و مانع تراشی‌ها و اقدامات خودکامانه عربستان علیه افراد ساکن در قطر ادامه دارد، اعلام کرد، انجام عمره و حج از طریق زمینی همچنان کاملا بسته است و انجام سفر مستقیم از شهر دوحه به شهر جده نیز مطلوب و آسان نیست.

وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر تاکید کرد، موارد متعددی از تلاش‌ها طی دوره اخیر برای انجام عمره ثبت شده است، اما از انجام سفر آنها توسط عربستان ممانعت به عمل آمد.

این وزارت خانه مجددا از طرف‌های ذیربط در عربستان خواست تا مسائل دینی را از تنش‌های سیاسی به ویژه در این روزهای ماه مبارک رمضان دور کند.

در ماه رمضان گذشته، مسئولان عربستانی اقداماتی را علیه قطری‌هایی که در مکه برای انجام عمره حضور داشتند، اتخاذ کرد و از آنها خواست تا خاک عربستان را ترک کنند. عربستان همچنین به هواپیماهای قطری اجازه فرود در فرودگاه‌های عربستان را نداد و عمره گذاران قطری را مجبور کرد که رزروهای خود را در هتل‌هایی که در آنان به سر می‌بردند، لغو کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز