وزیر دفاع روسیه گفت: نقشه های تروریست‌ها در سوریه شکست خورده و هم اکنون شرایط برای بازسازی این کشور فراهم شده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در نشست وزرای دفاع اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع با اشاره به شکست اهداف غرب اظهار کرد: نقشه های تروریست‌ها در سوریه شکست خورده و هم اکنون شرایط برای بازسازی این کشور فراهم شده است.

وی افزود: بخش بزرگی از سوریه از اشغال تروریست‌ها آزاد شده است. همچنین تماس هایی با سایر تروریست‌ ها در جریان است تا سلاح خود را تحویل دهند همچنین نقشه های تشکیل خلافت دروغین نیز با شکست مواجه شده و شرایط به گونه ای فراهم شده است تا از سوریه به عنوان یک کشور یکپارچه و غیر قابل تقسیم حفاظت شود.

خبرنگار الاخباریه سوریه گفت: اینها حقیقت هایی است که وزیر دفاع روسیه تأکید می کند. وی همچنین توضیح داد مسائل حل و فصل سیاسی و ارائه کمک‌های بشردوستانه و بازسازی زیرساخت ها در رأس مسائل مهم سوریه قرار دارد.

شویگو همچنین ابراز امیدواری کرد کشورهای اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع در بازسازی سوریه شرکت داشته باشند و افزود: این اتحادیه باید از یکپارچه بودن سوریه در مبارزه با تروریسم جهانی و ضمانت از امنیت مشترک حمایت کند.

وی همچنین به وجود فرصت های زیادی برای همکاری بین کشورهای اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع در زمینه سوریه اشاره کرد که از آن جمله می توان به خنثی سازی مین هایی که تروریست‌ها کار گذاشته اند، محافظت از مناطق کاهش تنش، ارائه کمک‌های بشردوستانه و نیز بازسازی تأسیسات زیربنایی اشاره کرد.

گزارشگر الاخباریه سوریه ادامه داد: اظهارات شویگو همزمان با اظهارات سرگئی لبدو، رئیس دفتر اجرایی اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع همراه بود. سرگئی لبدو تأکید کرد: حضور نیروهایی از کشورهای بیگانه در خاک سوریه بدون موافقت دولت مشروع و قانونی این کشور زیر پا گذاشتن منشور سازمان ملل است.

لبدو در نشست وزرای دفاع اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع گفت: مؤسسات بین المللی سنتی مانند سازمان ملل و سازمان امنیت و همکاری در اروپا، برای رویارویی فعال با تهدیدات فعال ناتوان هستند. وی همچنین بر ضرورت استفاده از بهترین روش‌ها برای ضمانت از صلح و ثبات تأکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز