نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: فلسطینی‌ها حق دارند بر خود حکومت کنند، اما حق ندارند اسرائیل را ویران کنند(!)

به گزارش مرور نیوز به نقل از شبکه تلویریونی الجزیره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اندیشکده «پالسی اکسچنج» لندن با تکرار ادعاهای خود درباره ایران گفت: هیچ اختلاف نظری میان من و رئیس جمهور آمریکا در موضوع ایران وجود ندارد در حالیکه در دوره ریاست جمهوری پیشین آمریکا یعنی دوره باراک اوباما اختلاف نظر اسرائیل و آمریکا درباره موضوع ایران بود. 

نتانیاهو مدعی شد: گسترش نفوذ ایران در منطقه عامل تلاش عرب‌ها برای عادی سازی روابط با اسرائیل است. ائتلاف‌های جدیدی در خاورمیانه در حال شکل‌گیری است و روابط ما با کشور‌های عربی به سرعت در حال تغییر است.

او در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: باید تضمین کنیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند. توجیه ایران برای حضور در سوریه مربوط به نابودی داعش بود که این توجیه از بین رفت و هدف ایران ویران کردن اسرائیل است.  

نتانیاهو افزود: به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفتم که خواهان برخورد با نیرو‌های روسی در سوریه نیستیم. با طرف روسی در این باره اختلافی نداریم.

او ادعا کرد: تظاهرات در غزه مسالمت آمیز نیست و هدف حماس تخریب دیوار مرزی و قتل و ربودن سربازان اسرائیلی است. برای استفاده از گاز اشک آور علیه تظاهرکنندگان فلسطینی در غزه تلاش کردیم، اما این قبیل تاکتیک‌ها موفقیت آمیز نبود. مسئله مربوط به تشکیل کشور فلسطین نیست، بلکه مربوط به آن است که فلسطینی‌ها حاضر نیستند یهودی بودن اسرائیل را به رسمیت بشناسند. 

نتانیاهو گفت: فلسطینی‌ها حق دارند بر خود حکومت کنند، اما حق ندارند اسرائیل را ویران کنند(!) اگر عادی سازی روابط با عرب‌ها محقق شود، شانس دستیابی به صلح با فلسطینی‌ها بیشتر خواهد شد. فرصتی برای دستیابی به راه حل با فلسطینی‌ها وجود دارد و دولت آمریکا در این باره تلاش می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز